Ausztrál szenátor: a szcientológiai egyház bűnszervezet

2009. november 25., szerda

A Szcientológiai Egyház szerepe és tevékenysége körül több országban is komoly kritika hangzik el, illetve törvényességi eljárások folytak. Nemrég egy ausztrál honatya fogalmazott róluk kemény hangon… (Sydnie) – „A szcientológiai egyház nem vallási szervezet, hanem bűnszövetkezet, amit jól lepleznek a vallási hittel” – tudósít az ENI című svájci ökumenikus lap Nick Xenophon ausztráliai szenátor november 17-i kijelentéséről. A szenátor parlamenti felszólalásában rámutatott: a szcientológiai egyház „a bűnözés és a visszaélés világméretű példája”. A szcientológusok tiltakoztak a honatya kijelentései ellen, s azzal vádolták, hogy visszaél törvényhozói helyzetével. (christiantelegraph.com – 2009-11-25 - dr. békefy – www.reformatus.hu)

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió