A teológiai szószólók, közbenjárók globális fóruma New Yorkban

2009. november 21., szombat

Az élet durva rombolása ellen, az emberi jogokért, az igazságosságért fognak össze annak az érdekes globális fórumnak a résztvevői, akik New Yorkban keresik a választ erre az alapvető kérdésre: hogyan és miért gyakorolhatják a mai keresztyének a közbenjárást imádsággal és konkrét, akár politikai akciókkal is… (New York) – Közösen imádkozni, szavunkat felemelni, és cselekedni – ez a keresztyén szószólói, közbenjáró szolgálat lényege. Az ENSZ idei Advocacy-Szószólói hetéhez csatlakozott az Egyházak Világtanácsa is, és New Yorkban november 15-20. között vitatják meg a jövőben lehetséges lépéseket. A világ minden részéről 25 teológus vesz részt a munkában a legkülönfélébb keresztyén felekezetből. A hatalmas világváros Manhasset negyedében található Szent Ignác Központban bibliatanulmányok, prezentációk, viták és személyes tapasztalatcsere révén közösen keresik azokat a témkat és feladatokat, ahol szószólóként léphetnek fel. A csoportmunkában ilyen altémákat vitattak meg: a szószóló, pártfogó, védelmező munka teológiai alapjainak újragondolása; az egyházak nyilvánosság előtti bizonyságtételének hatásai és határai; kiállás az élet védelmezéséért, s ennek a kiállásnak az értelmezése hitvallásként; a prédikáció és az üdvösség gyakorlása közötti esetleges szakadék áthidalásának lehetősége a keresztyén felelősség gyakorlsával olyan területeken, mint az igazságtalanság, a kirekesztés és a különböző visszaélések. (oikoumene.org – eni.ch – 2009-11-19/20 – dr. békefy-röhrig klaudia – www.reformatus.hu)