A Konfi+ konferencia olyan továbbképzés, amely az angolszász konferenciák rendszerét követve a résztvevők számára választási lehetőséget biztosít a különböző szemináriumok, műhelyek között. Ugyanakkor minden egyes témafeldolgozó alkalmat olyan színvonalúnak szánunk, hogy azok a résztvevők számára a három és fél nap során mindenképpen tartalmas továbbképzést jelenthessenek.
Főelőadás
A reggeli testi és lelki táplálék után (reggeli és áhítat) minden napunk egy főelőadással kezdődik, amelyen az összes résztvevő jelenlétére számít. Ennek célja, hogy a közösségi élményén túl egy egységes és színvonalas indítása legyen minden napnak. A főelőadások egymásra épülnek, és interaktív módon, a résztvevőket bevonva próbáljuk a legfontosabb kérdéseket és modelleket vázolni. A főelőadóként olyan elismert és gyakorlott szakembert kértünk fel, aki a tizenévesek problémájának szakavatott ismerője, és évek óta tart fél éves kurzust ifjúsági szakemberek számára a tizenévesekkel való munkáról.
Az elhangzottakról való véleménycserére van lehetőség a főelőadást követő rövid kiscsoportos beszélgetésekben. Ennek során a tíz fős csoportok kicserélik gondolataikat, tapasztalataikat, illetve az elhangzottakra reflektálnak saját élethelyzetük alapján.
Műhelyekre, szemináriumokra július közepétől lehet feliratkozni majd egy linken keresztül. Sajnos a műhelyek, szemináriumok között nincsen átjárás, fix. létszámmal futnak. Tehát jól gondoljátok át, amikor feliratkoztok, hogy melyik műhelyt, szemináriumot választjátok, mert ahova feliratkoztok, ott fognak várni. Ezt kérjük, vegyétek figyelembe!
Műhelyek
A délelőttöket másfél órás műhelyek zárják. A felölelt témánk nagy, és sok kérdést foglal magában. Ezek részleges lefedésére a résztvevők hat féle műhelyből választhatnak, amelyek elméletibb és gyakorlatibb kérdésekkel foglalkoznak. A témákban történő alaposabb elmélyülés érdekében a három nap anyaga egymásra épül, így dolgozzuk fel a különböző témákat a drámapedagógiai gyakorlatoktól kezdve a kreatív közösségteremtés átélésén keresztül a táborszervezés útmutatásáig.
A műhelyek maximális létszáma 20 fő, így érdemes hamar jelentkezni a kiválasztott műhelybe. Aki hamarabb regisztrál, annak több esélye van az elsődleges érdeklődési körét jelentő műhelymunkában részt venni. Kérjük a jelentkezőket arra is, hogy lehetőleg a három nap során ugyanabban a műhelyben vegyenek részt, hiszen így tudnak teljesebb képet kapni az adott témáról. A külön választható délutáni szemináriumi alkalmak így is széles skálát kínálnak a további érdeklődési körök lefedésére.
Szemináriumok
Az ebéd elfogyasztása után szabadidős programokat kínálunk. A kikapcsolódást pedig újra a szakmai együttgondolkodás követi, a délutáni szemináriumokban. Minden napon kétszer négy szeminárium közül választhatnak a résztvevők.
A szemináriumok egy-egy modell, szakmai kérdés bemutatására szorítkoznak, amely kedvet hozhat a további elmélyüléshez az otthoni munka során. A konferencia egészét tekintve fontosnak tartjuk, hogy formabontó ötletekkel is megismerkedjenek az ifjúsági szakemberek, amelyek a fiatalok számára érdekesek lehetnek. Ilyen például az élménypedagógiai szeminárium, a csapatépítő programok vagy olyan beszélgetés-indító gyakorlatok, amelyekben hétköznapi tárgyak életre kelnek. Igyekszünk non-direktív módszerek bemutatásával mintegy példát is adni az ifjúsági szakembereknek, hogy hogyan lehet egy foglalkozást levezetni. Hogyan lehet mindennapi világunk jelenségeit feldolgozni (virtuális világ szerepe, zene kérdése, szexualitás, családi erőszak stb.)? Minden résztvevő naponta 2 szemináriumot választhat, amelyeket kérünk előre megjelölni – ahogyan az a jelentkezés leírásánál található.
Szakmai programok összegzése
Látható tehát, hogy a három főelőadás, az összesen 18 műhelyalkalom és 12 szeminárium igyekszik a fiatalok életének kérdéseit minél szélesebb spektrumon felölelni, és lehetőséget biztosítani résztvevőink számára, hogy saját élethelyzetükhöz mérten olyan témát válasszanak, ahol a fejlődésnek legnagyobb szükségét érzik. Konferenciánk sajátossága, hogy a szakmai igényességen felül fontos számunkra a spiritualitás megjelenése, ugyanis úgy gondoljuk, hogy az élet nagy kérdéseivel való szembenézéshez szükség van a spiritualitásra. Egyházi képzés lévén, ez a napot indító csendességekben, lelki ösvény kiépítésében ölt majd testet.
Szabadidős tevékenységek
Felfrissülésre, pihenésre, kikapcsolódásra is készülünk a konferencia során. Mind a délutáni szabadidőre javasolt ötletek, mind az esti programok között találunk aktív szabadidő-eltöltési lehetőségeket. E mellett olyan programokra is tervezünk, amik a résztvevőket közeli ismerettségbe hozhatja egymással. Ilyen a borkóstolással egybekötött zsíros kenyér parti, vagy a késő esti novellaolvasás és még sok más.
A konferencia részletes programja, előadókkal, témákkal. A képre kattintva megjelenik nagy méretben
Kapcsolat:
Magyarországi Református Egyház Zsinati Ifjúsági Iroda
Cím: 1146 Budapest, Abonyi u. 21.
Elérhetőségek:
Tel./fax: 06-1-460-0703
Email cím: ifjusag@reformatus.hu