A diakóniai díjakra várják a jelöléseket

A Magyarországi Református Egyház fontosnak tartja a református diakóniában kiemelkedő szolgálatot végző testvérek munkájának kitüntetés formájában való elismerését. A Juhász Zsófia Díjjal az intézményes diakóniai szolgálatot, a Kiss Ferenc Díjjal a gyülekezetekben végzett diakóniai szolgálatot kívánja elismerni.

A Magyarországi Református Egyház fontosnak tartja a református diakóniában kiemelkedő szolgálatot végző testvérek munkájának kitüntetés formájában való elismerését. E célból a Zsinat a 2006. évi őszi ülésén megalapította a Juhász Zsófia és a Kiss Ferenc Díjakat. A Juhász Zsófia Díjjal az intézményes diakóniai szolgálatot, a Kiss Ferenc Díjjal a gyülekezetekben végzett diakóniai szolgálatot kívánja elismerni.

A Kiss Ferenc Díjra és a Juhász Zsófia Díjra történő felterjesztéseket az alábbiak szerint lehet benyújtani.

„Kiss Ferenc Díj”: a Magyarországi Református Egyházban végzett gyülekezeti diakóniai szolgálatért ítélhető oda. A kitüntetésre az terjeszthető fel, akinek gyülekezeti szolgálata, életvitele, életszemlélete példaértékű lehet mások számára, és aki több évtizede dolgozik fáradhatatlanul és hűséggel a református diakóniában, az elesettek segítéséért. A kitüntetésre az egyházközségek terjeszthetnek fel jelöltet. Az elismerésben évente két személy részesülhet, a kitüntetés 300 000 Ft összegű díjjal jár együtt.

„Juhász Zsófia Díj”: a Magyarországi Református Egyházban végzett intézményes diakóniai szolgálatért kapható meg. A kitüntetésre az terjeszthető fel, aki a református diakóniai intézmény(ek)ben vállalt hűséges szolgálatával mind szakmailag, mind emberileg, mind a református lelkiség szempontjából kiválóan és eredményesen segítette rászoruló embertársait, akinek szolgálata, életvitele, életszemlélete példaértékű lehet mások számára, és aki legalább 15 éves aktív munkaviszonnyal rendelkezik a református diakónia területén. A kitüntetésre a református diakóniai intézmények fenntartói terjeszthetnek fel jelöltet. Az elismerésben évente két személy részesülhet, a kitüntetés 300 000 Ft összegű díjjal jár együtt.

A kitüntetettekről a Zsinat Diakóniai és Egészségügyi Bizottsága javaslatai alapján a Zsinat májusi ülése dönt. Az ünnepélyes díjátadásra a Zsinat őszi ülésén fog sor kerülni.

Minden felterjesztésnek tartalmaznia kell:
- a felterjesztett személy nevét és elérhetőségeit,
- azon gyülekezet, ill. intézmény nevét, ahol szolgál, ill. szolgált
- a felterjesztés indoklását (max. 3 oldalban),
- a felterjesztő nevét és elérhetőségeit.

A pályázatok benyújtási határideje: 2011. március 31.

A pályázatokat postai és elektronikus úton is egyaránt kérjük eljuttatni az alábbi címekre:
MRE Szeretetszolgálati Iroda 1146 Budapest Hungária krt. 200/A
Tel.: 06-1-460-0747

MRE Szeretetszolgálati Iroda

A diakóniai díjakra várják a jelöléseket

PDF Nyomtat Email

2011. február 22., kedd 01:55

Minden felterjesztésnek tartalmaznia kell:
- a felterjesztett személy nevét és elérhetőségeit,
- azon gyülekezet, ill. intézmény nevét, ahol szolgál, ill. szolgált
- a felterjesztés indoklását (max. 3 oldalban),
- a felterjesztő nevét és elérhetőségeit.

A pályázatok benyújtási határideje: 2011. március 31.

MRE Szeretetszolgálati Iroda 1146 Budapest Hungária krt. 200/A
Tel.: 06-1-460-0747