Református honlap indult az EU-elnökség alkalmából

2011. január 21., péntek

A refeu2011.reformatus.hu címen elérhető oldalon olvashatnak a soros elnökséghez nyújtott egyházi hozzájárulásról, a sajátos egyházi szempontokat megjelenítő híreket és tanulmányokat.

"A Magyarországi Református Egyház számára sem közömbös, mit hoz az Európai Unió és az ország számára az, hogy január 1-jétől fél éven át hazánk tölti be az EU soros elnöki tisztét" - jelentette ki a félév kapcsán Bölcskei Gusztáv püspök. A Zsinat lelkészi elnökének szavai jól tükrözik, hogy az MRE hangsúlyosan kíván foglalkozni az uniós soros elnökséggel, azon belül is elsőorban azokkal a pontokkal, amelyek kapcsolódási pontokat jelentenek az egyház tevékenységéhez.

Ennek a hangsúlyos megjelenésnek az egyik legfontosabb eleme a most elindult RefEU2011 internetes oldal. A refeu2011.reformatus.hu címen elérhető honlapon olvashatnak a következő hat hónap EU-hoz kapcsolódó egyházi eseményeiről, híreket, beszámolókat és interjúkat találhatnak, valamint tanulmányok is elérhetőek lesznek.

Reformatus.hu

Reformatus.hu a közösségi oldalakon