Isten szeme előtt

2017. november 29., szerda

„Krisztusban olyan kegyelmet kaptunk, ami megtaníthat minket bizalomból cselekedni" – mondta Fekete Károly tiszántúli püspök a Hirdesd az Igét! programsorozat zárórendezvényén, november 18-án a nyíregyházi Continental Arénában.

A Tiszántúli Református Egyházkerület, a nyírségi, a szabolcs-beregi és a szatmári egyházmegyék közösen ünnepeltek a reformáció jubileumi évének tiszántúli záróalkalmán.

Az úrvacsorai közösséggel záródó istentisztelen együtt szolgált a három egyházmegye eseperese a püspökkel. A jelenlévők megismerhették az esperesek életútját és kapcsolatukat megváltó Urukkal. A tiszántúli püspök délutáni előadásában a Szentírás istentiszteleteken betöltött szerepéről szólt, míg a napot a Jókai Mór Református Általános Iskola tanulóinak táncjátéka zárta.

Az ünnepségről készült teljes cikk itt olvasható.

Forrás: ttre.hu, fotó: Barcza János

Reformatus.hu a közösségi oldalakon