Hogyan telik a húsvét egy nagycsaládban? Mit szeretne a gyermekeinek továbbadni egy keresztyén vállalkozó? Milyen segítséget kap egy hatgyermekes édesanya a gyülekezetétől? Hogyan lehet a legnagyobb nehézségeket is hittel, egymást változatlanul szeretve és támogatva átvészelni? Erről beszélgettünk Erdős Bálinttal, a ráckevei gyülekezet gondnokával és családjával.
Öt éve életveszélyes Hódmezővásárhelyen a református Újtemplom, ezért bezárták. Korábban a gyülekezeti házat és a parókiát is fel kellett újítani. Major Istvánné lelkész azonban nem csügged, érzi, Isten ad erőt és lehetőséget a problémák megoldására. A fizikai nehézségek ellenére a gyülekezet növekszik: egyre több a kisgyermekes család és a felnőtt megtérő a közösségben.
Húsvét a győzelem, az új kezdet napja. Örömünnep, mert valóban feltámadt az Úr – Németh Tamás pápai rektor írása húsvétvasárnapra.
Az élet terhének elviselését és a szenvedés értelmét is segít megérteni a világban ma is zajló keresztyénüldözés. Az elmúlt évek húsvéti ünnepkörében Egyiptomban és Pakisztánban is terrortámadás történt keresztyén szertartásokon, százan meghaltak. Füsti-Molnár Szilveszter, a Sárospataki Református Teológiai Akadémia rektora azt mondja, számára Isten világossá tette ezekben a hitvalló életekben, hogy a szenvedés elkerülhetetlen, és van értelme. Hozzáteszi: Jézus feltámadásának első nyilvánvaló jele éppen a békesség, és az, hogy a halálfélelmünket is segít legyőzni. A rektor szerint a húsvét ünneplésének úgy van értelme, ha az a személyes üdvbizonyosságunk ünnepe is.