Templomfutás – ötödször is

2013. szeptember 11., szerda

A hétvégén ismét megrendezik a legendássá vált Templomfutást Zsámbékon.

– Idén immáron ötödik alkalommal rendezzük meg szeptember 14-én reggel 8 órától Zsámbék egyik nagyszabású családi napját és tömegsport eseményét, a gyerekeket és felnőtteket egyaránt megmozgató Templomfutást – tájékoztatott Matyó Lajos, a helyi református gyülekezet lelkipásztora.

Ahogy a korábbi években, idén is a helyi családok mindennapi életét javító, jótékony célra kívánják fordítani a rendezvény teljes bevételét. – Ezúttal a zsámbéki gyermekek biztonságos közlekedésének elősegítését tűztük ki célként, amely hozzájárul ahhoz, hogy a zsámbéki ovisok és iskolások nap mint nap biztonságosabban tehessék meg útjukat otthonaikból az óvodáig, iskoláig és vissza. Úgy gondoljuk, hogy az ügy összefogást kíván, hiszen településünk határain belül nem példanélküli a gyerekek sérülésével járó közúti baleset sem – hangsúlyozzák a szervezők.

Az eseményről folyamatosan frissülő információ és kedvezményes előnevezési lehetőség található a templomfutás Facebook-oldalán. Emellett természetesen a helyszínen is lehet majd nevezni a futamok előtt.

Az évek során kialakult hagyományoknak megfelelően a négy utcai versenyszám a zsámbéki Öregtemplom (Romtemplom) előtti térről indul, s ide érkezik vissza. Idén először az utcai számok mellett a nehezebb terepet kedvelő futók számára új távot illesztettek be a programba, egy 16,4 km-es terepfutó versenyszámot a Nyakas-hegyen át.

NL

Megjelent a Reformátusok Lapja augusztus 18-i számában.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió