Önkéntesség - konferencia

2011. szeptember 19., hétfő

2011. október elsejére, a Debrecen-Füredi úti Református Missziói Egyházközségbe szeretettel hívnak minden érdeklődőt az "Önkéntesség" című konferenciára.

A konferenciát a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának Női Bizottsága szervezi.

Várható program:

10:00 óra    Nyitóáhítat
Sztankó Gyöngyi, evangélikus esperes

10:15 óra    Köszöntők
P. Tóthné Szakács Zita, a MEÖT Női Bizottságának elnöke, D. Szebik Imre, ny. evangélikus püspök, a MEÖT elnöke, dr. Bóna Zoltán, református lelkész, a MEÖT főtitkára

10:30 óra    Előadás és megbeszélés: Önkéntesség és a gyülekezet
Dr. Gaál Sándor református esperes, a DRHE Missziói és Felekezettudományi Tanszékének docense

11:30 óra    Szünet

12:00 óra    Előadás és megbeszélés: Önkéntesség és a fenntarthatóság
Dr.Végh László, az MTA Atommagkutató Intézetének tudományos főmunkatársa

13:00 óra    Ebéd a gyülekezetben

14:00-15.30 óra    Tiszántúli missziók bemutatkozása – önkéntesek szolgálata

Időpont: 2011. október 01. 10:00

Helyszín: Debrecen-Füredi úti Református Missziói Egyházközség (4027 Debrecen, Füredi u. 39.)