Megújult a miskolci Lévay József Református Gimnázium és Kollégium

2014. december 11., csütörtök

Mintegy 124 millió forintból megújult a miskolci Lévay József Református Gimnázium és Kollégium épületenergetikai rendszere. Sajtóközlemény.

A projekthez a fenntartó Tiszáninneni Református Egyházkerület a KEOP-4.10.0/E/12-2014-0071 azonosítószámú pályázattal az Új Széchenyi Terv keretében nyert 100%-os támogatást.

A beruházás célja volt a kollégium épületeinek energetikai fejlesztése. Ennek során hőszigetelt elemekre cserélték ki a nyílászárókat a lány- és fiúkollégium épületében, napkollektorok kerültek mindkét épület tetejére, valamint korszerűsítették a belső világítási hálózatot és a fűtésrendszert. A kollégium épületére egy 48 kWp névleges teljesítményű napelemes rendszer is beépítésre került. A beruházás műszaki átadás átvétele 2014. november 18-án történt meg.