Lévay Jubileumi Gála és Iskolatörténeti kiállítás

2011. február 18., péntek

altA Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon közössége február 26-án tartja az intézmény alapítása 450. évfordulója tiszteletének szentelt Hálaadó tanév kiemelt rendezvényeképpen Jubileumi Gáláját.

A Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon közössége február 26-án 18 órakor tartja az intézmény alapítása 450. évfordulója tiszteletének szentelt Hálaadó tanév kiemelt rendezvényeképpen Jubileumi Gáláját a Miskolci Nemzeti Színházban, melyre ezúton is szeretettel hívnak minden érdeklődőt.

A Lévay Jubileumi Gála programja:

A gálán köszöntőt mond Csomós József, a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspöke, a MRE zsinatának lelkészi alelnöke.

A Jubileumi Gála díszvendége Balog Zoltán a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára.

A jubiláló intézményt köszönti a Keresztyén Iskolák Nemzetközi Szövetségének (ACSI) Európai Területi Igazgatója, valamint a Lévay ausztrál testvériskolája, a Macarthur Anglican School igazgatója.

A Gálán a Lévay művészeti csoportjai és tanulói mellett a Kárpát-medencei  magyar református összetartozás és egység jegyében fellépnek: a Zilahi Református Kollégium, a Nagyenyedi Református Kollégium, a Nagyberegi Református Gimnázium, a Rimaszombati Tompa Mihály Református Gimnázium, az Újvidéki Apáczai Diákotthon
Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda, a Jókai Mór Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, a Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskola, a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma, a Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma és a Pápai Református Kollégium Gimnáziumának diákjai.

Záró gondolatokat mond Ábrám Tibor, a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon igazgatója

A Lévay Jubileumi Gálát imádsággal és áldással zárja Dr. Bölcskei Gusztáv, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke, a MRE zsinatának lelkészi elnöke.

Kérjük, részvételi szándékát 2011. február 20-ig az intézménnyel telefonon vagy e-mailben közölni szíveskedjék

Tel.: +3646 507667/21, +3630 5328491

e-mail: administration@levay.sulinet.hu

Meghívó

A Hálaadó tanévhez kapcsolódva Iskolatörténeti Kiállítás nyílik a Lévayban február 21-én 17 órakor, melyre szeretettel hívnak minden érdeklődőt.

A kiállítás a Herman Ottó Múzeum támogatásával készült, és a Papszer utcai „OSKOLA" iskolatörténeti kiállítás időrendi kiegészítése.