Belgrád: mély részvét mellett, állami gyásznap keretében eltemették Pál patriarchat

2009. november 21., szombat

Mintegy félmillió együttérző ember kísérete nagy részvéttel a belgrádi Szent Száva székesegyház előtti téren a szerb ortodox egyház fejének, a 95 éves korában elhunyt Pavle patriarchanak a búcsúztatását, temetését. Az alkalmon a világ ortodox egyházainak legmagasabb rangú vezetői is részt vettek… (Belgrád) – November 19-én, csütörtök reggel Őszentsége I. Bartholomeosz konstantinápolyi patriarcha Szent Liturgiát tartott a belgrádi Szent Mihály székesegyházban Pavle patriarcha ravatalánál. Ezután a temetési menet a Szent Száva székesegyházhoz vonult, ahol a Helyi Ortodox Egyházak képviselői és a Szerb Ortodox Egyház főpapjai és papjai megtartották a temetési szertartást. A templom előtti téren tartott istentiszteleten kb. félmillió ember vett részt. A szertartás után a patriarcha koporsóját körbevitték a székesegyház körül, majd a menet elindult a Rakovica monostor irányába, ahol Pál patriarchát, végrendeletének megfelelően, eltemették. (spc.rs – szimandron.hu – 2009-11-19/20 – dr. békefy-röhrig klaudia – www.reformatus.hu)

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió