Elhunyt Hegyi-Füstös István

2014. április 02., szerda

Életének 95. évében, 2014. április elsején a Teremtő magához szólította Hegyi-Füstös István rubindiplomás református lelkipásztort, Magyar Örökség díjjal kitüntetett írót, szerkesztőt.

Gyömrőn káplánként kezdte szolgálatát, később Budapesten a Szilágyi Dezső téri és a Gyulai Pál utcai gyülekezet beosztott lelkésze, majd nyugdíjba vonulásáig a Rákosfalvai gyülekezet parókusa volt.

KIE-titkár, hittankönyvek szerzője, a Reformátusok Lapjának évtizedeken át olvasószerkesztője, majd 1996-97-ben felelős szerkesztője, a Presbiter és a Confessio című folyóiratok szerkesztőbizottságának tagja. Számtalan teológiai, pedagógiai, művelődéstörténeti cikk, tanulmány, recenzió szerzője.

Az első ifjúsági TV-stúdió játékfilm (A hétpróbás legény) írója (1958.) A Magyar Rádió valahai külső munkatársaként számos népzenei műsorok szerkesztője, rádiójátékok, hangjátékok írója, sok nevezetes riport készítője, valamint a Kossuth-hang megtalálója és közzétevője volt. Cselekedeteiben megélt hitét élete során mindvégig megtartotta.

Fájó szívvel búcsúzik tőle 70 évnyi boldog házasság után szerető hitvese, gyermekei, unokái, dédunokái, hozzátartozói és barátai.

Búcsúztatása és gazdag életéért való hálaadás 2014. április 7-én, 15 órakor lesz Gyömrőn a református templomban, majd ezt követően helyezik örök nyugalomra a gyömrői régi (falusi) református temetőben.