Ünnepélyes keretek között, családias hangulatban vágták át a nemzeti színű szalagot a Magyar Kékkereszt Egyesület szenvedélybetegeket segítő dömösi átmeneti otthona előtt. A február 29-én megtartott projektzáró rendezvényen Némethné Balogh Katalin, az egyesület elnöke, a Református Iszákosmentő Misszió vezetője adott hálát Istennek a befejezett munkálatokért, de köszöntőt mondott Magyarné Balogh Erzsébet, a Református Missziói Központ vezetője, valamint Balog Zoltán lelkipásztor, miniszterelnöki biztos is.
Ha az alkoholizmusról és az alkoholbetegek terápiájáról szóló cikkbe fog bele az olvasó, számokat vár, tendenciákat, esetleg függőségdefiníciót. Mindezekről nem, vagy csak érintőlegesen volt szó a Missziói Iroda által szervezett, a gyülekezeti iszákosmentés témáját körüljáró lelkésztovábbképzésen február 18. és 20. között. Sokkal inkább arról, milyen emberek az alkoholbetegek, hogyan lehet őket megszólítani, mit jelentenek ők a gyülekezet közösségében.
Magyarországon 800 ezer és 1,5 millió közé teszik az alkoholfüggőséggel küzdők számát a szakemberek. Akinél időben felismerik a gondot, nagyobb eséllyel segíthetnek, mint azon, aki évtizedek óta komoly alkoholproblémával küzd. Gyakran a családtag is beteg, még ha másként is, mint az alkoholfüggő.
Bizonyságtevő könyv jelent meg a Kálvin Kiadóban. A Református Iszákosmentő Misszió vezetője gyűjtötte össze olyan emberek élettörténeteit, akik Istenhez fordulva megszabadultak az alkoholtól és új életük lett.
Ne igyál! Ennek a rövid mondatnak ezernyi érzelmi töltése lehet: Mondhatják intőn, kétségbeesve, kérlelve, vagy veszekedve. Egy azonban biztosnak tűnik: semmit nem használ. Hogyan kell az alkoholfüggő ember felé fordulni? Mitől és hogyan gyógyul egy alkoholista? Hogyan lehet neki megbocsátani? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a hétvégén a kecskeméti Emmaus Házban, ahol „A valóság a Krisztusé” címmel tartott háromnapos konferenciát az Református Missziói Központ Iszákosmentő Missziója.
Átadták a pszichiátriai és szenvedélybetegek otthonát Abádszalókon. Az intézmény fenntartását a Kunhegyesi Református Egyházközség vállalta január elsejétől. A gyülekezet hitelből vásárolta meg az intézményt, mintegy húszmillió forint értékben. Az otthon tagja lesz a Sarepta Gondozási Központnak, amelyet a kunhegyesi egyházközség tart fenn.