Hírek RSS

Szolidaritási látogatáson az Európai Egyházak Konferenciájának (Conference of European Churches, CEC) képviselői a Kárpátaljai Református Egyházkerületnél

2024/04/19 – Április 8-án Ukrajnába érkezett az Európai Egyházak Konferenciájának delegációja, akik elsőként a Kárpátaljai Református Egyházkerület püspöki hivatalában kerekasztal megbeszélésen vettek részt. Az alkalom elején Zán Fábián Sándor, a KRE püspöke, köszöntötte a vendégeket, majd bemutatta az egyházkerület jelenlévő képviselőit. A kerekasztal-beszélgetés elején kisfilmben mutatták be a Kárpátaljai Református Egyházkerület életét, munkáját, diakóniai szolgálati tevékenységeit. Az Európai Egyházak Konferenciájának képviselői nevében először Nikitas Lioulias Thyateira és Nagy-Britannia érseke, a CEC elnöke köszöntötte a jelenlévőket, mint fogalmazott: „Bár lehet, hogy vannak nyelvbéli, liturgiai eltérések az egyházaink között, de Jézus Krisztus az Úr, Ő a Pásztor, és mi vagyunk a nyája”.

Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke és a Debrecen- Nagytemplomi Református Egyházközség küldöttsége látogatott Kárpátaljára

2024/04/19 – A küldöttség tagjai kárpátaljai látogatásuk során először a Csongori Református Egyházközségbe látogattak. A két egyházközség testvérgyülekezeti kapcsolatban áll egymással. A Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség a lelki megerősítés mellett, folyamatosan adományokkal is támogatja a csongori gyülekezetet. A küldöttség hazatérése előtt a Kárpátaljai Református Egyházkerület püspöki hivatalában Zán Fábián Sándor püspökkel és Danku Gábor főgondokkal folytatott megbeszélést.

A feltámadásba vetett hit a Szentlélek ajándéka a világ kezdete óta az ember számára és mi, újszövetségi nép, Krisztus feltámadásában ezt beteljesedve látjuk.

2024/03/30 – Ézsaiás 53,10-12 Az ÚR akarata volt az, hogy betegség törje össze. De ha fel is áldozta magát jóvátételül, mégis meglátja utódait, sokáig él. Az ÚR akarata célhoz jut vele.  Lelki gyötrelmeitől megszabadulva látja őket, és megelégedett lesz. Igaz szolgám sokakat tesz igazzá ismeretével, és ő hordozza bűneiket. Ezért a nagyok között adok neki részt, a hatalmasokkal együtt részesül zsákmányban, hiszen önként ment a halálba, hagyta, hogy a bűnösök közé sorolják, pedig sokak vétkét vállalta magára, és közbenjárt a bűnösökért. Mi, református keresztyének, a hitvallásunk szerint azt valljuk, hogy a hitet megszerezni, örökölni, megvásárolni, kiérdemelni nem lehet, mert a hit a Szentlélek Isten ajándéka. Jézus nem teljesítette volna az Atya akaratát, ha leszáll a keresztről. Az igaz halt meg, a nem igazakért, a bűnösökért, hogy nekünk életünk legyen. A feltámadásba vetett hit ott kezdődik, hogy valaki értem, aki halált érdemeltem, meghalt, hogy nekem életem legyen. Ez az alap, ha elhisszük Jézus messiási mivoltát, elhisszük azt, hogy Ő halt meg értem 2000 évvel ezelőtt, hogy nekem bűnbocsánatban és örök életben, üdvösségben legyen részem. Az élet útjára való lépés nélkül, az élet útján való haladás nélkül nem lehet az életbe érkezni, nem lehet a mennyországba érkezni.  E mostani feltámadás-ünnepen a Szentlélek ugyanannak a csodának a megajándékozásával teheti áldottá és igazivá ezt az ünnepet, ami ott, akkor, a nagypénteki kereszten történt. Az ember egyszerűen csak lelki szemével látja a trón nélküli, megfeszített, szenvedő Jézusban a Messiást, a Királyt és a Lélek által kapja meg azt, hogy Jézusnak lesz visszajövetele és azt is, hogy lesz országa. A legnagyobb csoda az, hogy én hihetem, hogy nekem is üdvösségem, örök életem van. Kedves Testvérem! Neked van-e már örök életed Jézus Krisztusban? Áldott Feltámadás Ünnepet kívánok minden kedves Olvasónak!

Zán Fábián Sándor a Kárpátaljai Református Egyházkerület püspöke

Újabb tűzoltó jármű érkezett Kárpátaljára, melyet a Derceni Önkéntes Tűzoltóság vett át

2024/03/27 – 2024. március 27-én került átadásra az a tűzoltóautó, amit a Te is segíthetsz Alapítvány juttatott el Kárpátaljára   Az átadás alkalmával Zán Fábián Sándor a Kárpátaljai Református Egyház püspöke elmondta: jelen esetben a Derceni Önkéntes Tűzoltóság a kedvezményezett, de valójában Kárpátalja református közössége azon dolgozik, hogy minél nagyobb biztonságban érezzék magukat itt az emberek. Mindenki, aki itt él, - mert azt látjuk, hogy a háború borzalmai azok nem csillapodnak -, egyre nagyobb veszélyt érzünk, tapasztalunk és a tűzvédelem ebben az esetben óriási nagy jelentőségű a személyek megvédésére és a vagyonvédelemre. Ezért hálásak  vagyunk, hogy kaptunk adományba a Te is segíthetsz! Támogató Alapítványtól egy gépjárművet, ami jó állapotban van és reménykedünk abban, hogy valamelyik kárpátaljai településen tud majd szolgálatot teljesíteni, ott, ahol a legnagyobb szükség lesz rá.

Sajtótájékoztató a Mandulafa Idősek Otthonában

2024/03/27 – Egészségügyi szűrővizsgálatokat, szakorvosi ellátást, gyógyszeradományokat, valamint orvos-szakmai továbbképzéseket is magában foglal a Magyar Református Szeretetszolgálat Orvosmissziójának Kárpátaljai Egészségügyi Programja, melynek első sajtónyilvános állomásaként szűrővizsgálatokat végeznek a szakemberek a beregszászi Mandulafa Idősek Otthonában. A Magyar Református Szeretetszolgálat kárpátaljai egészségügyi programjának célja, hogy az Ukrajna területén 2022-ben kitört orosz-ukrán háború következtében kilátástalan helyzetbe került helyi egészségügyi hálózat kapacitását rendszeresen és folyamatosan fejlessze, kiegészítse.

Programajánló RSS

Ha tud vagy netán szervez egy jó programot és megosztaná mással, kérjük kattintson erre a linkre! Hamarosan közzé tesszük. Köszönjük!

Hangtár

Tóth Győző

Formátum:
.mp3
Méret:
16.6 MB

Ismerkedő rovatunk újabb műsora, ezúttal Tóth Győzővel beszélgetünk

Hanganyag letöltése

Dokumentumtár

Homeopátia az ige mérlegén

Formátum:
.ppt
Méret:
67.2 MB

Esperesi beszámoló

Dokumentum letöltése Saját anyagok felöltése

Egyházi turizmus

Jelenleg nincs feltöltött látnivaló.

Videótár

Beregszászi református templom