Ajándék az őrbottyániaknak

2018. február 03., címkék: juhász zsófia szeretetotthon, jótékonyság, diakónia, család-barát, duna televízió, őrbottyán, szeretetszolgálat

„Jövel Jézus, légy vendégünk, áldd meg, amit adtál nékünk" – hangzik a mindennapi ima egy különleges vacsorán az őrbottyáni Juhász Zsófia Református Szeretetotthonban. A Duna Televízió Család-barát magazinműsora tizedik születésnapján százötven adag melegétellel lepte meg az otthon fogyatékkal élő lakóit. Hogyan és hol készült az étel, miért fontos a műsor készítőinek a jótékonyság és hogyan fogadták az ételt a lakók? Ezekre a kérdésekre is választ kaptunk a műsor stábjával töltött napunkon.

Kaptak, akik adtak

2012. április 05., címkék: diakónia, őrbottyán, juhász zsófia szeretetotthon, jótékonysági est

Népes közönség, derűs hangulat és könnyes szemek jellemezték azt a jótékonysági estet, melyet a Juhász Zsófia Református Szeretetotthon lakóinak támogatására rendeztek 2012. március 30-án, Budapesten.

Uniós támogatásból valósul meg a Juhász Zsófia Református Szeretetotthon leányépületének akadálymentesítése

2009. november 16., címkék: bővítés, őrbottyán, juhász zsófia szeretetotthon, Hírek

A Juhász Zsófia Református Szeretetotthon a Magyarországi Református Egyház legnagyobb létszámú és legrégebbi múltra visszatekintő fogyatékos ellátást biztosító intézménye. Az intézmény Őrbottyánban, a gyönyörű „Kvassay-telepen” kezdte meg működését, melyen kastély, tó és csodálatos park áll. Fő profilja a halmozottan sérült, súlyos értelmi sérült és mozgáskorlátozott gondozottak teljes körű ellátása.