A nemzeti ünnep lelki dimenziója

2019. március 15., címkék: március 15., ünnep

A történelem nemcsak a könyvekbe, hanem a lelkekbe is íródik. A könyvekben a történelem újraírható, a lelkekben nem – Máté László esperes március 15-i írása.

A megosztás öröme

2017. december 21., címkék: ünnep, koreai reformátusok, karácsony, advent

A karácsony sokáig nem számított hagyományos ünnepnek Koreában, ma már úgy tekintenek rá, mint Isten szeretetének megosztására az emberekkel. A budapesti koreai reformátusok adventi ünnepségén jártunk, hogy közelebbről is megismerjük idén tíz éves, különleges gyülekezetüket.

A mennybemenetel ünnepe

2012. május 16., címkék: pünkösd, áldozócsütörtök, ünnep

Az áldozócsütörtök elnevezés magyar szóalkotás, amit mi, protestánsok, továbbra is használunk.

Oroszország: állami ünnep a keresztyénség felvételének napja

2010. június 01., címkék: Ökumené, ünnep, orosz ortodox egyház, ökumené

Dmitrij Medvegyev orosz államfő aláírta az új állami ünnep – a kereszténység oroszországi felvételének napja – bevezetéséről szóló törvényt.