Lelki segítség a lelkészeknek

2017. november 22., címkék: lelkigondozás, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, bogárdi szabó istván, állam-egyház megállapodás, öngyilkosság, Lelkigondozás, interjú

Sokkal megterhelőbb a lelkipásztori szolgálat, mint azt a kívülállók gondolnák. A közelmúltban önkezével vetett véget életének egy lelkész – erről is kérdeztük Bogárdi Szabó István református püspököt, a Zsinat lelkészi elnökét, a szerdai zsinati ülés szünetében.

„Akiben megszületett a reménytelenség”

2016. szeptember 10., címkék: bodó sára, interjú, öngyilkosság

Ma már az év szinte minden napjára esik egy-egy világnap, amikor kiemelten a nap témájával foglalkoznak kisebb-nagyobb közösségek, ír róla a sajtó, konferenciákat szerveznek a témában. Szeptember 10. az öngyilkosság megelőzésének világnapja, ennek apropóján beszélgettünk Bodó Sárával, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem docensével saját tapasztalatairól és a megelőzés tágabb értelmezéséről, azon belül az életre bátorítás szükségességéről és a helyes nevelésről.