Esperes-gondnoki értekezletet tartottak

2011. április 27., címkék: államadósság, pecsuk ottó, esperes - gondnoki értekezlet, kocsis márta, egyszazalek, bölcskei gusztáv, egyszázalék, Egyszázalék, törény hittanoktatásról, biblia revízió, egyházi törvény

Az egyházmegyék lelkészi és világi vezetői a szerdai, budapesti tanácskozáson többek között beszámolót hallhattak a zsinati törvényalkotás állásáról, az állam és az egyház kapcsolatának aktuális alakulásáról, a bibliarevízióról, a Generális Konvent júniusi üléséről és a Református Egység Napja rendezvényeiről.

Református hozzájárulás az államadósság csökkentéséhez

2011. április 27., címkék: államadósság, zsinati elnökség

Az MRE Elnöksége – egyezetve az egyházkerületek elnökségeivel – úgy határozott, hogy lemond az egyházi ingatlanok felújíátásra 2011-ben elkülönített állami keret rá eső részéről, körülbelül 200 millió forintról.