Jutalom és feladat kereszténynek lenni

2015. november 14., címkék: reformátusok lapja, interjú, ákos, tágas tér

Édesapja református, édesanyja katolikus, őt is katolikusként keresztelték – mondta Kovács Ákos Kossuth-díjas zenész lapunknak. Hozzátette: ma már nincs jelentősége a felekezetek közötti különbségeknek, szerinte a testvéri viszony a fontos. Ákossal a szegedi Tágas Tér Fesztiválon beszélgettünk.

Élet a nyolcszáz éves falak között

2013. június 04., címkék: reformátusok lapja, királyhágómelléki egyházkerület, ákos

Tatár feldúlta, török felgyújtotta, villám sújtotta és föld is rengett alatta, mégis áll ma is. Ákoson a Királyhágómelléki Református Egyházkerület egyik legősibb temploma. A gyülekezet őrzi múltját, de építi jelenét is. Szeretetkonyhát üzemeltetnek, turisztikai központot hoznak létre, és azt vallják, érzik, hogy Istennek terve van velük.