Boldogok a béketeremtők

2018. május 03., címkék: Dél-Korea, Észak-Korea, dél-korea, észak-korea

„A koreai nép tragikus történelmi fejezetét lezáró békeszerződés jelenti majd annak a munkának a kezdetét, ami remélhetőleg elhozza a fenntartható és biztonságos békét a régió mai és eljövendő generációi számára″ – a koreai egyházak és az ökumenikus szervezetek is lelkesedéssel fogadták a két Korea közötti megállapodást.

Boldogok a béketeremtők

2018. május 03., címkék: Dél-Korea, Észak-Korea, dél-korea, észak-korea

Koreai vallási közösségek támogatják a csúcstalálkozót

2018. április 27., címkék: kcrp, észak-korea, dél-korea, Észak-Korea, Dél-Korea

Vallási és egyházi vezetők, illetve ökumenikus szervezetek is nagy reménységgel tekintenek Dél- és Észak-Korea csúcstalálkozója elé, és a békét hozó tavasz beköszöntéért imádkoznak. A Vallások Koreai Béke Konferenciája nyilatkozatban üdvözölte az észak- és dél-koreai elnökök csúcstalálkozóját, melyet „Közeleg a tavasz” címmel tettek közzé.

Koreai vallási közösségek támogatják a csúcstalálkozót

2018. április 27., címkék: kcrp, észak-korea, dél-korea, Észak-Korea, Dél-Korea

Hazaszokás

2016. szeptember 30., címkék: koreai reformátusok, szubjektív koreai útinapló, útinapló, bogárdi szabó istván, PROK, Észak-Korea, észak-korea, dél-korea, Dél-Korea, prok

„Sok gondolatot és meggondolni-valót hozok magammal Dél-Koreából." Bogárdi Szabó István püspök szubjektív koreai útinaplójának kilencedik, befejező része.

Hazaszokás

Koreai keresztyének felhívással fordultak a nyilvánossághoz

2016. február 16., címkék: Koreai Egyházak Ökumenikus Tanácsa, nyilatkozat, észak-korea, dél-korea, Észak-Korea, Dél-Korea

A Koreai Egyházak Ökumenikus Tanácsa (NCCK) egyházunkhoz is eljuttatta felhívását és állásfoglalását, amiben az észak-koreai rakétaprogram és az arra adott válaszlépések okozta feszültségekről tájékoztat. A koreai reformátusok diplomáciai megoldást sürgetnek.

Koreai keresztyének felhívással fordultak a nyilvánossághoz

Az EVT imára hív Korea egységéért

2015. augusztus 06., címkék: koreai presbiteriánus egyház (pck), észak-korea, egyházak világtanácsa (evt), felhívás, imádság

Az Egyházak Világtanácsa (EVT) idén is arra buzdítja tagegyházait, hogy augusztus 9-én csatlakozzanak a Koreai-félsziget békés újraegyesítéséért kezdeményezett imakampányhoz.

Imádság Koreáért

2015. augusztus 06., címkék: Észak-Korea, imádság, egyházak világtanácsa (evt), észak-korea

Észak- és Dél-Korea közös imádsága a Koreai-félsziget békés újraegyesítéséért

Imádság Koreáért

Észak- és Dél-Korea közös imádsága a Koreai-félsziget békés újraegyesítéséért

Kettészakadt családok története Koreában

2015. február 07., címkék: észak-korea

A Koreai Egyházak Ökumenikus Tanácsa (NCCK) közös imára hívja a keresztyéneket világszerte Korea egységéért és a békéért hamvazó szerdán. Az alábbi személyes történet, amelyet a a KNCC emberjogi részlegének korábbi vezetője osztott meg, egy ketté szakadt nemzet hétköznapjaiba ad betekintést.

Ima a Koreai-félsziget békéjéért

2015. február 07., címkék: koreai reformátusok, észak-korea, dél-korea

A Koreai Egyházak Ökumenikus Tanácsa (NCCK) arra kéri testvéregyházait világszerte, hogy a koreai félsziget békéjéért és egységéért imádkozzanak és aktívan támogassák az USA Észak-Koreát érintő izolációs politikája elleni igyekezetüket. Az MRE a humanitárius segély mellett levélben fordul a budapesti amerikai nagykövethez is.

Ökumenikus konzultáció a Koreai félsziget békés egyesítésért

2014. június 22., címkék: puszan, egyházak világtanácsa (evt), Észak-Korea, Dél-Korea, észak-korea, dél-korea

Június 17-19. között ötvennégy nemzetközi résztvevő találkozott a bossey-i Ökumenikus Intézetben, hogy a Koreai-félsziget jövőjéről, az évtizedek óta várt békéről és az újraegyesítés folyamatában való nemzetközi ökumenikus részvételről tanácskozzon. Egy asztalhoz ültek az Észak-Koreai Keresztyén Szövetség (KFC), a számos dél-koreai egyházat tömörítő Koreai Egyházak Nemzeti Tanácsa (NCCK) és az Egyházak Világtanácsának (EVT) tagegyházi delegáltjai. Az EVT tagegyházaként – valamint a félsziget újraegyesítése mellett elkötelezett koreai presbiteriánus egyházak partneregyházaként – a Magyarországi Református Egyház is képviseltette magát a tanácskozáson.

Ökumenikus konzultáció a Koreai félsziget békés egyesítésért

Krónikus élelmiszerhiány Észak-Koreában - Ökumenikus segélyszállítmányt indítottak útnak

2011. november 28., címkék: észak-korea, adománygyűjtés

Ismét súlyos élelmiszerhiány alakult ki a kommunista vezetésű Észak-Koreában. Dél-koreai egyházi képviselők három héten át tanulmányozták a félsziget északi részén élők helyzetét, és sürgős segítséget kérték a dél-koreai,  és más külföldi egyházaktól. Egy 180 tonnás élelmiszerszállítmányt már útra is indítottak.

„A hónap foglyai”: 20 keresztyén észak-koreai koncentrációs táborban

2010. szeptember 12., címkék: észak-korea, keresztényüldözés, Hírek

A Nemzetközi Emberjogi Társaság (IGFM) és az idea.de protestáns hírügynökség a "Hónap foglyaiként" 20 észak-koreai keresztyén nevét adta meg, akikért szeptemberben világszerte imádkoznak, s a kommunista kormányhoz írt levelek tömegében kérik szabadon bocsátásukat. A katolikus AsiaNews hírügynökség szerint május óta vannak koncentrációs táborban.