Oroszok, zsidók, németek

2013. március 06., címkék: zsidó, megnyitó, kiállítás

A szovjet utódállamokból Németországba áttelepülő zsidókról nyílt fotókiállítás a Külügyminisztériumban. Az ünnepélyes megnyitót március 5-én tartották, amelyre a történelmi felekezetek képviselőit is meghívták.

Az elhurcolt zsidóságra emlékeztek Kápolnásnyéken

2010. június 21., címkék: zsidó, Gyülekezeti hírek, Szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz), szeretethíd, keresztyén-zsidó párbeszéd

Június 13-án, a Fejér megyei zsidóság deportálásának emléknapján helybeliek, környékbeliek és elszármazottak emlékeztek azokra, akiket 66 évvel ezelőtt Kápolnásnyékről deportáltak.

Húsvét időpontja: keresztyén viták, zsidó hagyományok

2010. április 04., címkék: balassa eszter, húsvét, Háttér, református félóra, zsidó

A zsidó kultúrától való elszakadás, a naptárak eltérősége és az ünnep lényegének meghatározása is okozta, hogy felekezetek eltérő időpontban ünneplik a húsvétot.

A zsidó költő, aki áttért kálvinistának

2010. február 12., címkék: hollandia, Háttér, zsidó

Isaac da Costa holland zsidó költő volt, aki áttért a holland református egyházba. Halála százötvenedik évfordulójára készülve Dr. L. Engelfriet terjedelmes tanulmányban foglalkozik személyiségével és életével.

Ezen a földön minden mulandó – a reménytelenségben is van remény

2009. december 17., címkék: Ökumené, zsinagóga, zsidó, ökumené

Megtettem minden tőlem telhetőt. Készültem. Lelkiismeretesen. Leültem, és időt szántam a prédikációra. Legalábbis igyekeztem. Így kezdtem volna a prédikációt tótkomlósi lelkészként, mint vendég igehirdető Magyarbánhegyesen advent első vasárnapján, amikor 1Pt 1,22-25 volt az ige...

Kisvárosi zsidó napok Tokajban és környékén

2009. október 11., címkék: zsidó, tokaj, Ökumené, ökumené

Kisvárosi zsidó napokat tartanak Tokajban és környékén október 23. és 25. között, a háromnapos rendezvény a zsidó vallás, kultúra, gasztronómia és életmód szinte valamennyi területét felölelni: előadások, koncertek, irodalmi, valamint gasztronómiai programok várják az érdeklődőket.