Negyven éve elkobzott 15-16. századi iratokat kapott vissza az Erdélyi Egyházkerület

2011. május 12., címkék: erdélyi egyházkerület, könyv, visszaszolgáltatás

"Egy egyház levéltára olyan, mint egy könyv. Ha egyetlen lapot is kitépünk belőle, akkor az az oldal is érvénytelenné válik, és a könyv is megcsonkul.”

Kató Béla: A visszaszolgáltatási folyamat nem lelassult, hanem megállt

2011. január 26., címkék: sepsiszentgyörgy, visszaszolgáltatás, interjú, kató béla

Az erdélyi püspökhelyettes a Reformátusok Lapjában megjelent interújában kitért a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium körül kialakult helyzetre is.

Fáklyás menet a Székely Mikó Kollégiumért Sepsiszentgyörgyön

2011. január 26., címkék: sepsiszentgyörgy, királyhágómelléki egyházkerület, visszaszolgáltatás, református oktatás

Több ezren vonultak fel vasárnap este Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégium visszaállamosítási kísérlete elleni tiltakozásként.

Akadályok az erdélyi egyházi ingatlanok visszaszolgáltatásának folyamatában

2011. január 26., címkék: visszaszolgáltatás, sepsiszentgyörgy

Az egyházi ingatlanok visszaszolgáltatása továbbra sem zajlik zökkenőmentesen, bár az utóbbi időben keveset hallhattunk a folyamat menetéről.