Trianon-emlékművet avattak Tiszakécskén

2010. június 05., címkék: megemlékezés, Gyülekezeti hírek, trianon, tőkéczki lászló, tiszakécske

"A kilencvenedik évfordulón a magyarságnak van módja Trianont helyrehozni" – mondta Tőkéczki László, a Dunamelléki Református Egyházkerület főgondnoka a pénteki megemlékezésen.

Igazi ökumené Tiszakécskén

2010. január 19., címkék: ökumené, Gyülekezeti hírek, Ökumené, tiszakécske, bács-kiskunsági egyházmegye, dunamelléki egyházkerület

A református templomban evangélikus lelkészt hallgattak a római katolikus és református keresztyének Tiszakécskén. Az ökumenikus imahét harmadik napján Kiss János, kecskeméti evangélikus lelkipásztor hirdette Isten igéjét a tiszakécskei református templomban.