Nagycsaládi közösségben

2017. október 26., címkék: dunaszentgyörgyi gyülekezet, sztána, testvérgyülekezetek

Verőfényes szombatra ébredt a tolna megyei Dunaszentgyörgy református közössége. A parókia kapuja előtt több autó és kibusz várja utasait, míg bent olajozott munkamegosztás eredményeként szaporodnak az útra készített szendvicsek. Kirándulni indul két testvérgyülekezet, a dunaszentgyörgyiek és a kalotaszegi sztánaiak – mi is elkísérjük őket.

Felhívás testvérkapcsolatok létesítésére

2016. április 14., címkék: testvérgyülekezetek, kató béla, körlevél, református egység napja

Körlevélben fordult Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke a Magyar Református Egyház gyülekezeteihez és intézményeihez.

A bajnokok imádsága

2012. július 25., címkék: telkibánya, prédikáció, olimpia, testvérgyülekezetek

A bajnok három tulajdonsága. De ki az igazi bajnok? Gondolatok az olimpiára hangolva.

Imapartnerség amerikai reformátusokkal

2012. május 07., címkék: testvérgyülekezetek, Pályázat, pályázat, amerikai egyesült államok, amerikai reformátusok (rca)

Folytatódik a partnergyülekezeti program az amerikai reformátusokkal.

Gyülekezeti testvérkapcsolatok - magyar szemmel

2012. február 22., címkék: amerikai egyesült államok, testvérgyülekezetek

Lakatos Enikő, a makádi gyülekezet lelkipásztora és Nagy Zoltán Csaba sellyei gyülekezet lelkészénekgondolatai, tapasztalatai a sikeres amerikai testvérkapcsolatról

Gyülekezeti testvérkapcsolatok - amerikai szemmel

2012. február 22., címkék: amerikai egyesült államok, testvérgyülekezetek

Dick Klaver, montaguei református lelkész beszámolója a testvérkapcsolatokról

Imapartnerség amerikaiakkal

2012. május 06., címkék: amerikai reformátusok (rca), amerikai egyesült államok, pályázat, Pályázat, testvérgyülekezetek

Folytatódik a partnergyülekezeti program az amerikai reformátusokkal.

Találkozó Balmazújvárosban - Határokon átívelő testvérgyülekezeti megállapdás

2011. október 18., címkék: istentisztelet, találkozó, testvérgyülekezetek

Három napos találkozót rendez a balmazújvárosi református gyülekezet október 21. és 23. között. Az alkalom keretében testvérgyülekezetévé fogadja az erdélyi Kolozsvár-kerekdombi, az érmihályfalvai, valamint a kárpátaljai fertősalmási gyülekezeteket.

Gyülekezeti találkozó Balmazújvároson

2011. október 06., címkék: testvérgyülekezetek, találkozó

Három napos találkozót rendez a balmazújvárosi református gyülekezet október 21-23. között, melyen testvérgyülekezetévé fogadja az erdélyi Kolozsvár-kerekdombi, az érmihályfalvai és a kárpátaljai fertősalmási gyülekezeteket.

Szamoskér díszpolgára lett Bölcskei Gusztáv

2011. május 09., címkék: testvérgyülekezetek, istentisztelet, szabolcs-beregi egyházmegye (mre), bölcskei gusztáv

Testvértelepülési megállapodás jött létre vasárnap Szamoskér és a partiumi Óvári között. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település református templomban tartott ünnepi istentiszteleten egyúttal a község díszpolgárává avatták Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspököt.

Tiszafürediek dolgoztak Szilágygörcsönben diakóniai hét keretén belül

2010. július 19., címkék: tiszafüred, Gyülekezeti hírek, testvérgyülekezetek

A Tiszafüredi Református Egyházközség ifjúságának huszonegy tagja július 4. és 10. között Horváth István presbiter kíséretével, Szűcs M. Sándor református tanító vezetésével az erdélyi Szilágygörcsönben végeztek szeretet munkát.