Mert ti is jövevények voltatok…

2016. február 24., címkék: teológia, fazakas sándor, migráció, szociáletika

„Amennyiben a jelenlegi menekültválság valóban komplex történelmi-társadalmi, ugyanakkor globális kiterjedésű és korszakalkotó esemény, a reformátori teológia ideológia-kritikai potenciálja újból szóhoz kell, hogy jusson." Migrációval kapcsolatos egyházi állásfoglalások a mérlegen – Fazakas Sándor teológiai-etikai szempontú helyzetértékelése.

Elsődleges társadalmi küldetésünk a demokrácia gyakorlása

2011. május 02., címkék: teológia, Egyszázalék 2011, ódor balázs

„Nagy bátorság kell ahhoz, hogy végiggondoljuk akár csak a ’gyülekezeteiben él az egyház’ kifejezés következményeit a fennálló egyházszervezetre nézve" – állítja Ódor Balázs a Zsinati Hivatal külügyi irodavezetője.

Teljes Kuyper archívum az interneten

2011. január 14., címkék: Nagyvilág, abraham kuyper, teológia

Abraham Kuyper (1837-1920) holland teológus és politikus teljes életműve hamarosan hozzáférhető lesz az interneten.

Ismét van református tanszék Göttingenben

2010. december 04., címkék: német protestáns egyház (ekd), Nagyvilág, teológia

A Német Protestáns Egyház (EKD) vezetése hozzájárult ahhoz, hogy a göttingeni Georg-August Egyetem Teológiai Fakultásán ismét legyen református teológiai tanszék.

A pápa a Nemzetközi Teológiai Bizottság tagjaihoz szólt

2010. december 01., címkék: xvi. benedek pápa, teológia, ökumené, Ökumené, Vatikán, vatikán

XVI. Benedek december 3-án fogadta a Nemzetközi Teológiai Bizottság tagjait ötnapos plenáris ülésük lezárása alkalmából.

Adósságtörlesztés és a teológia tanulsága

2010. november 25., címkék: pákozdy lászló márton, megemlékezés, Hírek, teológia

Pákozdy László Márton teológiai professzorra emlékeztek születésének századik évfordulója alkalmából a debreceni teológián.

Könyvbemutató a Károlin

2010. november 24., címkék: teológia, Hírek, károli egyetem, könyvbemutató

Dr. Békési Sándor Ergon. A keresztyén esztétika teológiája című opusát mutatja be Dr. Kulin Ferenc.

Nyílt nap a pápai teológián

2010. november 16., címkék: teológia, pápai

A Pápai Református Teológiai Akadémia december 7-én, kedden 10 órától tartja nyílt napját.

Hipotézis Isten? – kérdezi az angol reformátusok októberi magazinja

2010. október 06., címkék: Háttér, Nagyvilág, teológia

A brit reformátusok havilapjának legújabb száma több érdekes témát feszeget. Lapozzunk bele a REFORM-ba!

A grazi egyetem lesz az európai teologizálás központja?

2010. július 14., címkék: ausztria, Ökumené, grazi folyamat, teológia, ökumené

A „grazi folyamatról” szóló konzultáció, ami az európai teologizálás fórumát hivatott létrehozni, nemrég ért véget az osztrák egyetemi városban. Az ottani egyetem lesz várhatóan az európai teológiaművelés tudományos központja.

41. Nemzetközi Barth Károly Tanácskozás Leuenbergben

2010. július 12., címkék: ökumené, teológia, barth károly, Ökumené

A 20. század protestáns teológiájára a legnagyobb hatást kétségkívül a svájci református teológus, Barth Károly gyakorolta. A mostani tanácskozás a központi témája: Barth tanítása a bűnről.

A református igehirdetés német művésze és tudósa, Rudolf Bohren emlékére

2010. február 20., címkék: in memoriam, rudolf bohren, Háttér, teológia, In memoriam

Kivételes stílusú, nemzetközi jelentőségű református prédikátor, az igehirdetésnek művésze és tudósa volt Dr. Rudolf Bohren professzor, aki február elején hazatért Teremtő Urához. Prédikációtani nagy művével, a Predigtlehre-vel és tanulmányaival, versesköteteivel, prédikációs köteteivel igehirdetők nemzedékére hatott hazájában és szerte a nagyvilágban, például nálunk Magyarországon is.

A református igehirdetés német művésze és tudósa, Rudolf Bohren emlékére

2010. február 19., címkék: rudolf bohren, teológia, In memoriam, in memoriam, Nagyvilág

Kivételes stílusú, nemzetközi jelentőségű református prédikátor, az igehirdetésnek művésze és tudósa volt Dr. Rudolf Bohren professzor (1920–2010). Február elején hazatért Teremtő Urához. Prédikációtani nagy művével, a Predigtlehre-vel és tanulmányaival, versesköteteivel, prédikációs köteteivel igehirdetők nemzedékére hatott hazájában és szerte a nagyvilágban. Nálunk is.