Musical bemutató Kistarcsán

2010. szeptember 10., címkék: színdarab, Ökumené, Gyülekezeti hírek, kistarcsa, ökumené

A Kistarcsai  Református Egyházközség Gyülekezeti Napján mutatják be Webber: József és a színes, szélesvásznú álomkabát című musicaljét 65 gyülekezeti tag előadásában.

A művészetek és a teológia párbeszéde Hideg-Szamoson

2010. augusztus 02., címkék: koinonia kiadó, Határon túl, színdarab, kolozsvár

Vasárnap ért véget két kolozsvári keresztyén szervezet, a Genézius Társaság és a Koinónia Kiadó által immár 21. alkalommal megszervezett tábor.

Színmű Zinzendorf grófról, a herrnhuti testvérközösség alapítójáról

2010. április 17., címkék: bemutató, színdarab, Nagyvilág, csehország

A pietizmus egyik kiemelkedő személyéről, a 250 éve elhunyt Nikolaus Ludwig von Zinzendorf grófról írt színművet Mirjana Angelina.

Színmű Kálvinról és Servetről – Bécstől Genfig

2010. február 04., címkék: Nagyvilág, svájc, színdarab, servet

Még tavaly, a Kálvin-évben mutatta be a bécsi teatro caprile színház Albert J. Welti svájci szerző darabját „Servet Genfben” címmel. A svájci előadások idén is folytatódnak különböző templomokban.