Mert ti is jövevények voltatok…

2016. február 24., címkék: teológia, fazakas sándor, migráció, szociáletika

„Amennyiben a jelenlegi menekültválság valóban komplex történelmi-társadalmi, ugyanakkor globális kiterjedésű és korszakalkotó esemény, a reformátori teológia ideológia-kritikai potenciálja újból szóhoz kell, hogy jusson." Migrációval kapcsolatos egyházi állásfoglalások a mérlegen – Fazakas Sándor teológiai-etikai szempontú helyzetértékelése.

A demokrácia krízise és határai

2013. október 11., címkék: meöt, szociáletika

Ezzel a  címmel rendezte meg a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának Szociáletikai Bizottsága mini-konferenciáját október kilencedikén a lágymányosi Ökumenikus Központban.