Gloria

2019. június 16., címkék: szentlélek, szentháromság

„A Szentháromság Isten dicsőítése és segítségül hívása istentiszteleteinken nem ráadás és semmiképpen sem üres forma. Az Atyával, Fiúval és Szentlélekkel való közösségünk istentiszteletünk és életünk mély valósága″ – Barta Zsolt lelkipásztor gondolatai a Szentháromságról.

„Nekünk csak bele kell állni”

2019. június 10., címkék: szentlélek, pünkösd, ifi

Pünkösdváró ökumenikus ifjúsági pikniket rendezett a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) Ifjúsági Bizottsága csütörtökön. A különböző felekezetű szervezőket – egyházaik ifjúsági missziójáért felelős vezetőket – arról kérdeztük, hogyan élik meg szolgálatukban a Szentlélek vezetését.

A Lélek gyümölcse

2019. június 08., címkék: pünkösd, szentlélek

Pünkösd van. A teremtő, megújító, bátorító Lélek a miénk, hogy mi – a tőle kapott gyümölcsökkel követségében járva – az övéi lehessünk. Szűcs Endre írása pünkösdvasárnapra.

Mit hiszünk a Szentlélekről?

2017. június 03., címkék: szentlélek, pünkösd, reformátusok lapja

Óegyházi viták és hitvallásos tisztázódások a Szentlélek személyéről. Németh Tamás pünkösdi írása.

Milyen anyag a Szentlélek?

2014. június 04., címkék: szentlélek, pünkösd, pünkösd 2014

Teológusok ezrei vitatkoztak már a Szentháromság harmadik személyének, a Szentléleknek a kilétén, gyülekezetek szakadtak szét, új egyházak, vallási irányzatok jöttek létre az alapján, hogy ki mit vallott a Szentlélekről, megjelenéséről, munkájáról.