A pápa Spanyolországban

2010. november 04., címkék: spanyolország, Hírek, Ökumené, xvi. benedek pápa, ökumené, templomszentelés

A katolikus egyházfő november 6-7-én Spanyolországba látogat, legelőször is Santiago de Compostelaba.

Az idei Templeton-díjas: Francisco José Ayala, a hívő spanyol fejlődés-genetikus

2010. március 29., címkék: Nagyvilág, kitüntetés, teológus, spanyolország

A világ egyik legrangosabb tudományos díját, az 1,1 millió euróval dotált „vallási Nobel-díjat”, a John Templeton-díjat idén a spanyol-amerikai tudományosság kimagasló személyisége, a korábban dominikánus szerzetes, a fejlődés-genetikus és a molekuláris biológia művelője, Francisco J. Ayala kapta meg. A hírt március 25-én Washingtonban, a Nemzeti Tudományos Akadémián jelentették be.