Hivatása: rendőr és lelkész

2018. november 12., címkék: rendőrség, interjú

„A rendőri pályában vonzott a segíteni tudás, hogy oda lehet állni emberek mellé – és ez a lelkészi hivatásomban is megvan." Pallagi Andrea törzsőrmester a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Nyomozó Főosztály Gyermek- és Ifjúságvédelmi Osztályán dolgozik. Nyomozó, közben a Budapest-káposztásmegyeri református gyülekezetben házicsoportot vezet, időnként prédikál is. Van szolgálati fegyvere, szeret is lőni, de csak lőgyakorlaton. Az az álma, hogy a tábori lelkészség mintájára egyszer rendőrlelkészi egység jöjjön létre.

Kilenc egyházzal kötött megállapodást a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság

2012. augusztus 24., címkék: Ökumené, rendőrség, ökumene, ökumené

Kilenc egyházzal kötött megállapodást csütörtökön a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság; az együttműködés célja a kulturális javak körébe tartozó ellopott tárgyak felkutatásának elősegítése, az időskorúakkal szembeni bűncselekmények megelőzése és a rászorulók lelki támogatása.