A hit és a tudás otthonai

2019. augusztus 31., címkék: pécs

Közös tanévnyitóra, új iskolaépület avatására, kollégák elismerésére, egymás bátorítására és hálaadásra gyűltek össze a Kárpát-medence református oktatási intézményeinek képviselői – tanárok és diákok egyaránt –, valamint egyházi és világi méltóságok a nyár utolsó napján Pécsen.

Általános iskolák találkozója Pécsett

2017. július 13., címkék: református általános iskolák találkozója, pécs

„A szeretet a leghatékonyabb nevelőerő" – ez a gondolat volt a fő üzenete a június 29. és július 1. között Pécsett megrendezett Kárpát-medencei Református Általános Iskolák IV. Találkozójának.

100 éves a Pécsi Református Kollégium

2016. október 22., címkék: hoppál péter, pécs, református oktatás, baranyai egyházmegye

Fennállásának századik évfordulóját ünnepelte a Pécsi Református Kollégium idén októberben. Az évfordulóról emléktábla avatással és hálaadó ünnepséggel emlkeztek meg az iskola dolgozói és tanulói.

Nagyvárosi élmények

2013. február 25., címkék: misszió, pécs

Tanyákon, pusztákon, illetve kis településeken élő hátrányos helyzetű gyerekeket vittek moziba és korcsolyázni a dencsházai tanoda munkatársai.

„Szakralitás, művészet és gyógyulás” – konferencia

2011. november 19., címkék: diakónia, pécs, konferencia

A Pécsi Gyermekotthonban országos konferenciát szerveznek Szakralitás, művészet és gyógyulás címmel. Témája hitélet és az egyházi szerepvállalás a gyermekotthonokban, lakásotthonokban és a nevelőszülői hálózatban.