A párizsi klímaegyezmény a reménység jele

2015. december 15., címkék: teremtésvédelem, európai egyházak konferenciája (cec), párizs

Az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) sajtónyilatkozatban méltatta a nemrégiben lezárult klímacsúcson elfogadott dokumentumot.

A remény jeleiről beszélt az EVT főtitkára a párizsi klímacsúcs előestéjén

2015. december 01., címkék: klímacsúcs, párizs, egyházak világtanácsa (evt)

„Eljött a változás pillanata, és ez valószínűleg súlyosabb, mint gondoljuk" – írta Olav Fykse Tveit, az Egyházak Világtanácsának főtitkára adventi üzenetében, a párizsi klímacsúcs (COP21) előestéjén.

MONAMO jótékonysági koncert a párizsi magyar ajkú gyülekezet javára

2012. április 05., címkék: hangverseny, párizs, monamo

2012. március végén jótékonysági koncert turnéra indult a MONAMO jazz-együttes. A háromtagú formációt Nagy János zongoraművész, zeneszerző és református kántor hívta életre, hogy a népzene és a klasszikus zene közötti űrt betöltve, kortárs írók szövegeit megzenésítve örvendeztessék a hallgatóságot.

Felidézik a genfi reformátor alakját Párizsban – a Szentlélek református templomban Kálvinról

2009. október 12., címkék: Nagyvilág, kálvin jános, reformáció, zsoltár, párizs

A párizsi Saint-Esprit református templomban előadássorozat lesz, mely Párizs reformátusainak a tiszteletadását fejezi ki a genfi francia reformátor előtt.