„Szenteld meg ezt a hajlékot”

2012. november 27., címkék: templomszentelés, reformátusok lapja, nagykovácsi

„Hogy mikor is ígért Isten a Nagykovácsi gyülekezetnek szép templomot? Talán azok tudják, akik az elmúlt évtizedeket végigélték. És hány ember szívében született imádság, hogy legyen méltó háza itt Istennek a reformátusok számára is, és hányszor érkezett el az emberi tervezés áthatolhatatlan falakhoz, legyőzhetetlen akadályokhoz" – tette fel e kérdéseket igehirdetésében Szabó István Nagykovácsiban november 24-én. A Budapest-Déli Református Egyházmegyéhez tartozó pest megyei gyülekezet templomszentelésén a dunamelléki püspök áldást kért az új templomra és a gyülekezetre.

Templomszentelés Nagykovácsiban

2012. november 16., címkék: templomszentelés, reformátusok lapja, nagykovácsi

A templom építéséhez nagyban hozzájárult a két évvel ezelőtti, október utolsó vasárnapjának országos perselypénz gyűjtése is.

Isten elvégzi a maga munkáját – Országos gyűjtés a nagykovácsi templom építésére

2010. október 25., címkék: Háttér, Hírek, országos perselypénz, reformáció hónapja, nagykovácsi

A Zsinat döntése értelmében az október utolsó vasárnapi perselypénzt országosan egyházunk egy-egy épülő új templomának építésére kell gyűjteni.