Mérnöki kompromisszumok református szemmel

2020. március 01., címkék: mérnökmisszió, mérnöktalálkozó

Negyedik alkalommal gyűltek össze Dunamellék református mérnökei az egyházkerület Ráday utcai székházában február 22-én. Az immár hagyományosnak mondható Budapesti Református Mérnöktalálkozó témáit a kompromisszumkeresés köré fűzték fel a szervezők – a Dunamelléki Egyházkerület és a Mérnökmisszió munkatársai –, erre utalt a találkozó címe is: Krisztusi keskeny út és arany középút, avagy mérnöki kompromisszumok református szemmel.

A szép új világ szorításában

2018. február 25., címkék: mérnöktalálkozó

„Nincs a jövőre nézve szorongani valónk, sokkal inkább van élő és jó reménységünk az eljövendő Jézus Krisztusra tekintve" – fogalmazott Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke a „Krisztus kezében vagy a holnap markában?" címmel megrendezett II. Budapesti Református mérnöktalálkozón.

Felelős jövőtervezés

2018. február 25., címkék: mérnöktalálkozó

A II. Budapesti Református Mérnöktalálkozó résztvevői különböző fórumbeszélgetések közül választhattak, melyeken az energetika, az automatizálás, illetve az agrármérnöki területek etikai és felelősségi kérdéseit vitathatták meg. A beszélgetések moderátorait tapasztalataikról és a felmerülő témákról kérdeztük.

Mérnöktalálkozó a jövő kihívásainak jegyében

2018. január 31., címkék: mérnökmisszió, mérnöktalálkozó

A Mérnökmisszió február 24-én tartja a második Budapesti Református Mérnöktalálkozót. Az eddigi tapasztalatokról és várható programokról Németh Balázs mérnökmissziós lelkésszel, a találkozó szervezőjével beszélgettünk.

Református mérnökök találkoznak Budapesten

2016. november 14., címkék: németh balázs, reformátusok lapja, mérnöktalálkozó, mérnökmisszió

A kapcsolati háló, illetve a református mérnökidentitás erősítése és szakmai műhely előkészítésének a lehetősége is célja a november 19-i I. Budapesti Református Mérnöktalálkozónak – mondja Németh Balázs mérnökmissziós lelkész, a találkozó szervezője.