Népszerű A Biblia

2013. március 08., címkék: alianz, biblia, amerikai egyesült államok, média

Az Amerikai Egyesült Államokban „A Biblia" címmel minisorozat indult. Az első epizód nézettségi rekordokat döntött, csaknem tizennégy millió ember volt kíváncsi a Szentírásból készült adaptációra.

Istentisztelet a Magyar Református Egység Napja alkalmából

2012. május 18., címkék: hálaadó istentiszetelet, május 22., média, református egység napja

Május 20-án 17 órától ünnepi hálaadó istentisztelet tartanak Budapesten, a Kálvin téri református templomban.

Kit véd a médiaszabályozás?

2012. április 27., címkék: konferencia, média, károli egyetem (kre)

A Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, valamint a Médiatanács Médiatudományi Intézete által szervezett április 24-i budapesti konferencia előadói a médiaszabályozás alkotmányjogi és európai jogi vonatkozásaival foglalkoztak.

Húsvét a médiában

2012. április 05., címkék: online közvetítés, ne féljetek, média, istentisztelet, húsvét 2012

Nagycsütörtöktől Húsvéthétfőig több rádióban, televízióban közvetítenek református istentisztelet valamint Bölcskei Gusztáv püspökkel készített húsvéti beszélgetés is hallható lesz.

Cigánymisszió a Kossuth Rádióban

2011. október 13., címkék: média, barnóczki anita, interjú

Barnóczki Anita református lelkésznőről készült portré az MR1-Kossuth Rádióban. A tiszáninneni egyházkerület cigánymissziós referensével készült interjút meghallgathatják a rádió internetes hangtárában.

Átkerültünk egy teljesen más tudatállapotba

2011. május 19., címkék: Szeretethíd, média, kampány, szeretethíd

„Szeretném, hogyha az előítéletek és az ismeretlentől való ódzkodás nem árnyékolná be a fogyatékkal élő emberek mindennapjait. Ha kapcsolatot létesítünk ezekkel csodálatos emberekkel, rájövünk, hogy ennyi erővel félhetnénk a négyéves gyerekektől is” – véli Gigor Attila, a Szeretethíd elé készült Legyetek felkiáltójellé! című kampányfilm rendezője.

Film a Szeretethídról, a másikhoz való odafordulásról

2011. május 13., címkék: Szeretethíd, média, önkéntesség, szeretethíd

Legyetek felkiáltójellé! – a Szeretethíd Kárpát-medencei református önkéntes napokra készülve látványos felvezető filmet publikált a Magyar Református Szeretetszolgálat az egyszázalékos kampányidőszak hajrájában.

A református egyházról cikkez a Magyar Narancs

2011. május 13., címkék: média, folyóirat, állam-egyház kapcsolatok

Dunán innen, Tiszán túl - Útkereső református egyház címmel közöl írást a Magyar Narancs csütörtökön megjelent száma. A hetilap cikke szerint a közegyházi egyszázalékos kampány keltette, az egyházon kívül is hullámokat verő belső vita csak láthatóvá tette a már létező személyes, szemléleti és politikai ellentéteket.

Kárpátalja: átadták a Komjáti Benedek-sajtódíjat

2011. február 20., címkék: kitüntetés, média, kárpátaljai reformátusok (kre)

Az idei kitüntetett Tótik Enikő, az Ungvári Televízió magyar nyelvű adásainak szerkesztő-riportere lett. Soós Katalin újságíró munkáját a kuratórium oklevéllel jutalmazta.

Több jó hírt! – egyházi médiavasárnap Svájcban

2010. május 15., címkék: vatikán, ökumené, Vatikán, Ökumené, svájc, média

Ezen a hétvégén ökumenikus médiavasárnap, illetve hétvége van Svájcban, aminek szervezője a katolikus egyház. Ennek jelszava: „Több good newst! – Több jó hírt!”.

A kommunikáció önmeghatározással kezdődik

2010. május 10., címkék: konferencia, média, balatonszárszó, Hírek

A valódi új kezdethez a református médiában hosszú folyamat vezetne. Gondolatok a Reformédia kapcsán.

A református médiáról tanácskoztak Balatonszárszón

2010. május 10., címkék: konferencia, média, balatonszárszó, Hírek

Egy református médiaintézet megalapítása és a digitális átállással megnyíló televíziós frekvenciaszerzési lehetőségek kiaknázása állt a kétnapos Reformédia 2010 konferencia középpontjában.

Reformédia – Konferencia a református médiáról

2010. április 30., címkék: konferencia, média, balatonszárszó

Médiacsalád, médiaintézet, tartalomszolgáltatás: a Reformédia konferencia központi kérdései. Május második hétvégéjén Balatonszárszón tanácskoznak az egyházi és a világi média szakértői a református média jövőjéről.

Több jó hírt mindenkinek!

2010. április 26., címkék: Ökumené, média, svájci katolikus egyház, ökumené

A svájci katolikus egyház május 16-án tartja médiavasárnapját ezzel a mottóval: Több jó hírt!

Egyházi szóvivők találkozója Rómában

2010. április 24., címkék: vatikán, Vatikán, Ökumené, ökumené, média, megbeszélés

Április 26-a és 28-a között az egyház háromszáz kommunikációs szakembere tart összejövetelt Rómában, hogy megvitassa az „identitás és párbeszéd” témát. Az ülésre a Szent Kereszt Pápai Egyetem Intézményi Kommunikáció Fakultásának kezdeményezésére kerül sor a VII. szakmai szeminárium keretében.

Reformédia – Konferencia egy új kezdetről

2010. április 22., címkék: konferencia, média, balatonszárszó, Hírek

Média- konferencia lesz Balatonszárszón május 7-én és 8-án. A konferencia célja, hogy az egyházunkon belül és kívül működő református médiaműhelyek az egyházvezetéssel együttműködve megalkossák az MRE rövid és középtávú média stratégiáját és cselekvési programját.

"Nem lehet a testet a lélektől elválasztani" – Bagdy Emőke rádió interjúja

2010. április 16., címkék: média, Háttér, bagdy emőke

A kötődés, a (pár)kapcsolatok, a házasság, a család fontosságáról, a szingli jelenségről, az elköteleződés hiányáról beszélt Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus az Info Rádió Aréna című műsorában.