"Az embernek rendelt helye és hivatása van" – beszélgetés Oroszi Pállal, a Kárpátaljai Református Egyházkerület volt főgondnokával

2010. február 12., címkék: Határon túl, keresztény egészségügyi központ, munkács

Nem a személyek szerepe fontos a történésekben – véli Oroszi Pál onkológus, a munkácsi Keresztény Egészségügyi Központ egyik alapítója, aki a napokban ünnepelte 50. születésnapját. Vallja, hogy az embernek rendelt helye és hivatása van az életben.

„Az Úr az én kősziklám...” - Gulácsy Lajos nyugalmazott püspököt köszöntötték Munkácson

2010. január 11., címkék: Határon túl, gulácsy lajos, hálaadó istentiszetelet, születésnap, munkács

Gulácsy Lajos, a Kárpátaljai Református Egyház tiszteletbeli püspöke, a munkácsi gyülekezet lelkésze 85. születésnapja alkalomból szervezett hálaadó istentiszteletre igen sokan eljöttek a Latorca-parti város református templomába, hogy köszöntsék az ünnepeltet. Hogy együtt emlékezzenek azokra az évekre, melyek komoly megpróbáltatást jelentettek a sokat megélt kárpátaljai magyarság számára: amikor elhurcolták a férfilakosság zömét, csak azért, mert magyarnak születtek. Amikor csak a lelkipásztorok tartották az emberekben a lelket, s akkor koholt vádak alapján őket is száműzték. Abban a reményben, hogy a pásztor nélkül maradt nyáj szétszéled.

A tiszteletbeli püspököt köszöntik - hálaadó ünnepség a 85 éves Gulácsy Lajos születésnapja és nyugdíjba vonulása alkalmából

2010. január 05., címkék: Határon túl, gulácsy lajos, hálaadó istentiszetelet, születésnap, munkács

Gulácsy Lajos tiszteletbeli püspök 85. születésnapja és nyugdíjba vonulása alkalmából tartanak hálaadó istentiszteletet 2010. január 10-én 14 órai kezdettel a munkácsi református templomban.