Megnyitották a tanévet a reformátusok

2010. augusztus 28., címkék: csomós józsef, Hírek, református oktatás, bölcskei gusztáv, kárpát-medencei református tanévnyitó, miskolc-belváros

Miskolcon, a Kossuth utcai református templomban nyitották meg idén a Kárpát-medencei református közoktatási intézmények a tanévet. Az ünnepségen közel százötven intézmény képviseltette magát a dunántúli Csurgótól a kárpátaljai Nagyberegig, a felvidéki Rimaszombattól az erdélyi Székelyudvarhelyig.

Kárpát-medencei református tanévnyitót tartanak Miskolcon

2010. augusztus 26., címkék: csomós józsef, Hírek, lévay józsef református gimnázium miskolc, református oktatás, bölcskei gusztáv, kárpát-medencei református tanévnyitó, miskolc-belváros

A 450 éves Lévay Gimnázium ad otthont szombat délelőtt az Magyar Református Egyház közoktatási intézményei közös tanévnyitó ünnepségének. Az istentiszteleten Csomós József püspök hirdet igét, köszöntőt mond Bölcskei Gusztáv a Zsinat lelkészi elnöke, Szászfalvi László államtitkár, a tanévnyitó beszédet pedig a Székelyudvarhelyi Református Kollégium igazgatója, Tőkés Zsolt tartja.