Igazgatót keresnek Mezőcsáton

2013. március 29., címkék: mezőcsát, pályázat, Pályázat, református oktatás

A Mezőcsáti Református Egyházközség Presbitériuma, mint a Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde fenntartója pályázatot hirdet az intézmény igazgatói állásának betöltésére.

Tisztelet Kálvinnak, hála egy isteni örökségért

2010. május 23., címkék: mezőcsát, Hírek, igehirdetés, kálvin jános, új szobor, bölcskei gusztáv, május 22.

Kálvin-szobrot avattak ünnepi istentisztelet keretében Mezőcsáton, a Református Egység Napján, május 22-én. „Egy év távlatából a napilapok talán már elfelejtették 2009. május 22-ét, azonban mi, reformátusok tudjuk, hogy Isten magyar nyelvű keresztyén népe ekkor vallotta meg, hogy Krisztus a jövő, együtt követjük Őt!" - mondta igehirdetésében Bölcskei Gusztáv.