Az oktatás a megmaradást jelenti Maradékon

2019. augusztus 28., címkék: maradék

Magyar iskolai előkészítő indulhat Maradékon, ha elkészül a református óvoda önálló épülete a templom szomszédságában. Mindez nagy szó: a szerémségi magyarok központjában több évtizednyi leépülés után, a településre érkezett református lelkész vezetésével újra erősödik a közösség. A maradéki az egyetlen olyan délvidéki gyülekezet, amely nem fogyatkozik.

Szórványóvodai központot építenek Maradékon

2019. június 29., címkék: maradék

Ameddig magyar nyelven tanulnak a gyerekek, addig lesz magyar jövő is a Kárpát-medencében – hangsúlyozta Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár a maradéki református óvoda június 28-i alapkőletételén. Az óvoda átadása után a háromévestől egészen tízéves korukig megszakítás nélkül járhatnak majd magyar nyelvű oktatási intézménybe a délvidéki szórványközösségben élő gyermekek.

Megmaradni Maradékon

2016. február 09., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), maradék, adománygyűjtés, református jótékonysági bál

Több mint 3 millió forint gyűlt össze a február 5-én megrendezett IX. Református Jótékonysági Bálon, amelyen háromszáznál is többen vettek részt. A bál teljes bevételével idén a Maradéki Magyar Református Óvodát támogatja a Tiszántúli Református Egyházkerület.

Óvodáért báloznak Debrecenben

2016. február 01., címkék: délvidéki reformátusok, Debrecen, jótékonysági bál, debrecen, maradék

A délvidéki Maradék magyar református óvodáját támogatja idei jótékonysági báljának bevételével a Tiszántúli Református Egyházkerület.

Maradéki maradék

2013. június 04., címkék: szerbiai reformátusok (szrke), reformátusok lapja, maradék

Nem tudjuk, mit mond egy szerbnek, ha ezt a szót hallja: Maradik. Ahhoz, hogy településnevek sorsokat meséljenek el, ismerni kell a nyelvet, amelyen valamikor elnevezték őket. Maradék maroknyi magyar közössége, a délvidéki szórványok szórványa vállalja és szereti nevét, kicsiségével járó feladatait. Ez év nagypéntekén egy feltámadásában bízó közösségnél jártunk.