Történelmi igazság csak az lehet, amit nem felejtünk el – a konferencia harmadik napja

2011. március 14., címkék: tudományos konferenciák, múltfeltárás, fazakas sándor, közép-európa

„A történelem nyitott. Tehát nem az a baj, ha a történelem többféle olvasatú, hanem az, ha valaki egy olvasatot kizárólagossá akar emelni. Az egyház a múltat is a bűn és kegyelem, az ítélet és a szabadítás összefüggésében szemléli” – mondta Fazakas Sándor a Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektora az Egyházak szerepe a társadalmi megbékélésben Közép-Kelet-Európában" címet viselő konferencia utolsó napján. Az ökumenikus konferencia célja az volt, hogy párbeszédet kezdeményezzen a magyarországi történelmi egyházak, valamint a romániai, szerbiai és szlovákiai egyházak között.

Közös feladat a kölcsönösen okozott sebek gyógyítása

2011. március 12., címkék: közép-európa, Háttér, múltfeltárás, tudományos konferenciák

A csütörtöktől szombatig zajlott "Az egyházak szerepe a társadalmi megbékélésben Közép-Kelet-Európában" című konferencia Budapesten, amelynek résztvevői zárónyilatkozatban foglalták össze a tanácskozáson megszerzett tapasztalatokat.

A 20. század a nagy szétszórattatás évszázada volt – a konferencia második napja

2011. március 12., címkék: egyházak és társadalmi megbékélés konferencia, közép-európa, ökumenikus tanács (meöt), múltfeltárás, tudományos konferenciák, Háttér

„Gyakran félreértjük egymást, ezért folyamatosan gyűlnek a sérelmek. Ezeket a boncoló orvos szenvtelenségével, nem pedig érzelmi túlfűtöttséggel kell feltárni és kibeszélni” – mondta Hankó Nagy Alpár a Babeş-Bolyai Tudományegyetem professzora "Az Egyházak szerepe a társadalmi megbékélésben Közép-Kelet-Európában" címet viselő konferencia második napján.

Megbékélés, Közép-Kelet-Európa, egyházak

2011. március 10., címkék: Háttér, múltfeltárás, ökumenikus tanács (meöt), tudományos, közép-európa, egyházak és társadalmi megbékélés konferencia

"Mindenki érti, hogy a konferencia négy alcíme mögött egy cím húzódik meg: Trianon” – fogalmazott a román Vasile Grajdian teológiai professzor a csütörtökön kezdődött, "Az egyházak szerepe a társadalmi megbékélésben Közép-Kelet-Európában” című, budapesti konferencia első napján.

Evangéliumi józanságra van szükség – a konferencia első napjának összefoglalása

2011. március 10., címkék: egyházak és társadalmi megbékélés konferencia, közép-európa, ökumenikus tanács (meöt), múltfeltárás, bölcskei gusztáv, tudományos konferenciák, Háttér

A békéltetés Krisztusban kapott szolgálatának felelősségét, a fájdalmak elmondásának és meghallgatásának fontosságát, a történelmi ismeret elsődlegességét hangsúlyozták azok a vallási vezetők, akik "Az Egyházak szerepe a társadalmi megbékélésben Közép-Kelet-Európában" címet viselő, csütörtökön kezdődött konferencia első napján felszólaltak.

Konferencia a közép-európai megbékélésért az EU-elnökség jegyében

2011. február 25., címkék: egyházak és társadalmi megbékélés konferencia, közép-európa, ökumenikus tanács (meöt), múltfeltárás, tudományos konferenciák, Hírek

"Az Egyházak szerepe a társadalmi megbékélésben Közép-Kelet-Európában" címmel rendeznek konferenciát Budapesten, 2011. március 10-12. között. Az esemény az MRE kiemelt EU-elnökségi rendezvénye is.