Istentisztelet a műtőasztalon

2019. december 24., címkék: Velkey György, bethesda gyermekkórház, velkey györgy, interjú, kórház, Bethesda Gyermekkórház, advent

Nemegyszer az éjféli miséről rohant a műtőbe karácsony éjjelén Velkey György. A Bethesda Gyermekkórház főigazgatója ma már nyugalmasabban tölti az ünnepeket, mégis azt mondja: élete legszebb karácsonyait élte meg, amikor gyermekintenzív-gyógyászként életeket menthetett.  A Magyarországi Református Egyház gyermekkórházának vezetője arról is mesélt, mi segítette át egy-egy váratlan helyzeten a műtőasztal mellett állva, vagy éppen a főigazgatói székben ülve, és ki az a költő, akinek a kötete biztosan ott van az ágya mellett.

Klinikát nyitott Haitin a Magyar Református Szeretetszolgálat második orvoscsoportja

2010. február 01., címkék: haiti, kórház, Hírek, szeretetszolgálat (mrsz)

A szeretetszolgálat orvoscsoportja egy olyan kis klinikát kapott, ami a földrengés óta nem üzemelt. Berendezkedtek és itt látják el azokat a betegeket, akik felkeresik őket. Sok gyermeket visznek hozzájuk, akiknek az adományozók jóvoltából gyógyszereket és tápszereket adnak.

Sorsára hagyták Bencét - újszülött kisfiút találtak vasárnap a Bethesda Gyermekkórház lépcsőjén

2010. január 10., címkék: kórház, elhagyott csecsemő, Hírek

Az egészséges kisfiú a kórház intenzív osztályának ügyeletes orvosa szerint időre született nem sokkal azelőtt, hogy a bejáratnál hagyták. Liszkay Gábor főorvos azt mondta, hogy az újszülöttet enyhén kihűlt állapotban vitték az intenzív osztályra megfigyelésre. A kisbaba, akinek a Bence nevet adták hétfőn átkerül a csecsemőosztályra.