Hit és krízis

2012. augusztus 12., címkék: burnout, kiégés, köntös lászló

Teológiai és egyháztörténeti szempontokat ad hozzá Köntös László, a reposzt blog egyik szerzője a lelkészek kiégéséről szóló cikkünkhöz.

Nyaraló lelkészek

2012. augusztus 04., címkék: kiégés, lelkész

Ki a Balatonnál, ki termálfürdőben vagy épp külföldön – lelkészeket kérdeztünk idei nyarukról és arról, hogyan építik be lelkészi szolgálatukba a pihenést.

Megfáradt pásztorok

2012. augusztus 02., címkék: kiégés, egyház, burnout, lelkészek

Sok lelkész számára a nyár nem jelent egyet a nyaralással. Bár itthon a kiégés szinte tabutémának számít, pihenés nélkül a segítő foglalkozásúakat, így a lelkészeket sem kerüli el a szindróma. Szakértőket kérdeztünk a hazai helyzetről.