Megállapodások a keresztségről

2014. április 29., címkék: Keresztség, usa, ökumené, keresztség, portugália, ökumene, Ökumené, svájc

Az ökumenikus párbeszéd gyümölcsként európai és észak-amerikai egyházak sora köt egymással megállapodásokat a keresztség kölcsönös elfogadásáról.

Megállapodások a keresztségről

Ünnepi istentisztelet és keresztelő az afganisztáni Camp Pannoniában

2011. augusztus 22., címkék: tábori lelkészség, keresztség

Az újkenyérért adtak hálát az afganisztáni Camp Pannonia katonai táborban, ahol három katona keresztelkedett meg és tett hitvallást a Jézus Krisztusba vetett hitéről.

Kicsomagolni Isten ajándékát

2011. július 10., címkék: külföld, lelkészképzés, észak-rajna vesztfáliai protestáns egyház, keresztség

A „Keresztség éve” az idei a vesztfáliai evangélikus egyházban, amely ennek alkalmából nemzetközi lelkésztovábbképzőt tartott, többek között magyar református résztvevővel.

Katonákat kereszteltek Szarajevóban

2011. június 28., címkék: tábori lelkészség, keresztség

Örömteli eseményen vettek részt az EUFOR 8. váltás katonái 2011. június 26-án a Butmir táborban - olvasható a táborilelkész.hu-n megjelent beszámolóban.

Keresztelés és konfirmáció Csurgón

2010. november 05., címkék: Határon túl, konfirmáció, Gyülekezeti hírek, keresztség, csurgó, steinbach józsef

A csurgói Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium három diákja konfirmációi fogadalmat tett, közülük ketten pedig részesülni kívántak a keresztség sákramentumában is.

Háromezer után három – sok vagy kevés?

2010. május 25., címkék: református oktatás, Gyülekezeti hírek, pünkösd, keresztség

Kétpón, május 20-án, a pünkösdi iskolai istentiszteleten három felsős lány keresztelkedett meg a Közösségi Házban. Hogy ez miért nagy esemény?

Katonai keresztelő és konfirmáció Debrecenben

2010. május 10., címkék: Gyülekezeti hírek, konfirmáció, keresztség

Gyülekezeteiben él az egyház! - hisszük és valljuk. Május 9-én, nyolc katona, honvédségi dolgozó, és katona-családtag keresztelkedett meg és konfirmált a Debrecen-Kerekes telepi templomban a vasárnapi istentiszteleten.