Tanulni kell a vezetést!

2018. július 16., címkék: kaposvár, vezetőképző

Vezetőként rajtunk is múlik, hogy érzik magukat a beosztottaink a munkahelyen, a Szentírás pedig nagyon sok információt tartalmaz azzal kapcsolatban, hogy hogyan bánjunk az emberekkel, hogyan vezessünk egy közösséget – mondja Kőműves Zsolt. A Kaposvári Egyetem oktatóját a keresztény értékrendű vezetés néven szeptemberben induló, országosan egyedülálló szakirányú továbbképzésről kérdeztük.

Bőséggel megáldott város

2018. június 20., címkék: kaposvár, dunántúli egyházi napok (rend), dunántúli egyházkerület

Rippl-Rónai József, Vaszary János, Csik Ferenc és Czibor Zoltán – mindannyian Kaposváron születtek. Csertán Márton, Ikafalvi Farkas Béla, Matoltsy Sándor és Magay Ferenc – jeles személyek, akiknek emlékezetét hálával őrzik a somogyi megyeszékhely református gyülekezetében. A dél-dunántúli városban jártunk, hogy megismerkedjünk az idei REND (Református Egyházi Napok – Dunántúl) helyszínével és házigazdáival.

Megújult Kaposvár református oktatási intézményrendszere

2017. november 27., címkék: felújítás, református oktatás, kaposvár

„A felújítás az egyházkerület, a kormány és a kaposvári önkormányzat nyitottságának, összefogásának, valamint a helyi gyülekezet erőn felüli munkájának eredménye" – hangsúlyozta Steinbach József, dunántúli püspök a kaposvári Lorántffy Zsuzsanna Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium pénteki átadásán.

Dunántúliak ajándékoztak Kárpátalján

2016. december 23., címkék: kaposvár, karácsony, kárpátalja, Kárpátalja, csurgó

A kaposvári gyülekezetben és a csurgói református gimnáziumban is hagyomány, hogy kárpátaljai rászoruló családoknak vigyenek karácsonyi ajándékot. Nem volt ez másképp idén sem.