Új református oktatási intézmények

2012. szeptember 05., címkék: konferencia, református oktatás, iskolaátadás

A Zsinati Oktatásügyi Iroda értekezletet tartott az új református oktatási intézmények számára a tanévkezdés előtt.

Nem csak táblacsere

2012. augusztus 31., címkék: tápiószőlős-újszilvás református iskola, iskolaátadás

„Mert a mi pillanatnyi könnyű szenvedésünk minden mértéket meghaladó nagy, örök dicsőséget szerez nekünk" (2Kor 4,17) Csak ezzel a hozzáállással lehet levezényelni az iskolaátvételeket, tartja Szegedi György, a Tápiószőlős-Újszilvás Református Általános Iskola és Óvoda igazgatója. Az intézmény a szeptember elsejével induló tanévvel került az Magyarországi Refortmátus Egyház fenntartásába, előtte önkormányzati kézben volt. Erről is beszélgettünk a szakemberrel.