Már csak az utolsó simítások vannak hátra a viharkárt szenvedett Ipolypásztói református templomon

2010. március 31., címkék: ipolyszántó, adománygyűjtés, Határon túl, szlovákiai keresztyén egyház, templomfelújítás, természeti katasztrófák

2008. július elején gömbvillám okozott súlyos károkat a 12. században épült ipolypásztói református templomon. A vihar tönkretette a tornyát, a tetőzetét és az orgonáját. A felújítási munkálatok a szükséges anyagiak összegyűjtése után kezdődtek el. Mára már csak az utolsó simítások maradtak, köszönhetően a gyors pénzügyi támogatásoknak.