Imalánc az egészségügyben dolgozókért

2015. május 28., címkék: imalánc, kórházlelkészi szolgálat

A Magyarországi Református Egyház kórházlelkészi szolgálatának felhívása.

"Ima a nemzetekért" a kanadai téli olimpiára (I.)

2010. február 06., címkék: Nagyvilág, imalánc, világmisszió, észak amerikai református egyház

Az Észak-Amerikai Református Egyház szervezete, a Református Világmisszió nagyszerű kezdeményezéssel állt elő. „Ima a nemzetekért” címmel világ-imaláncot hirdetetett az olimpia idejére, a február 12–28. közötti időszakra, s ehhez imaprogramot is készített. A világ-imaláncot úgy szerkesztették meg, hogy a kezdő és záró olimpiai ünnepségre, valamint 16 napon át 16 nemzetért szóljon a világméretű imádkozás, egy-egy bibliai igevers kíséretében. Közép-Európából egyedül hazánk szerepel az imatémák között. Amerikai református testvéreink kiváló érzékkel és ötletességgel kapcsolták össze a sportot és az imát, a nemes küzdelmet és a lelkiséget. Hívjuk Kedves Olvasóinkat, hogy kapcsolódjanak be az olimpiai versenyekbe a tv-közvetítések mellett lelkileg is. Legyünk részesei ennek a nagyszerű téli lelki olimpiának is!

Nagyszerű református kezdeményezés: téli olimpiai imalánc a nemzetekért

2010. január 25., címkék: Nagyvilág, imalánc, észak-amerikai református keresztyén egyház, 2010, téli olimpia

A vancouveri (Kanada) téli olimpiai játékok idejére az észak-amerikai reformátusok imaláncot indítanak, melynek során a világ különböző országaiért imádkoznak, köztük hazánkért is.