Programozz templomépítő robotot!

2019. február 07., címkék: hódmezővásárhely, ifi

Robotok és más informatikai eszközök, például interaktív kijelzők érkeztek a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnáziumba. A gyerekeket egyelőre szakkör keretében tanítják a robotika rejtelmeire.

A megújulás reménye él

2018. március 29., címkék: hódmezővásárhely, húsvét2018, húsvét

Öt éve életveszélyes Hódmezővásárhelyen a református Újtemplom, ezért bezárták. Korábban a gyülekezeti házat és a parókiát is fel kellett újítani. Major Istvánné lelkész azonban nem csügged, érzi, Isten ad erőt és lehetőséget a problémák megoldására. A fizikai nehézségek ellenére a gyülekezet növekszik: egyre több a kisgyermekes család és a felnőtt megtérő a közösségben.

Család, iskola, tehetség, szorgalom

2017. február 24., címkék: hódmezővásárhely, ifi

Saját osztálytársait tanítja fizikából, bronzérmes lett Indiában a Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Olimpián, és ha sikerül az érettségije, indulhat a Cambridge-i Egyetemre továbbtanulni. Gémes Antal, a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium végzős diákja asztrofizikus vagy részecskefizikus szeretne lenni. Felkészítő tanára, Lakatos-Tóth István azt mondja róla: Anti a valaha volt legtehetségesebb tanítványa.

Közadakozásból építenek óvodát Kárpátalján

2016. január 09., címkék: reformátusok lapja, kárpátalja, adomány, református oktatás, hódmezővásárhely, Kárpátalja

A Kárpátaljai Református Egyházkerület tulajdonába kerül az az óvoda, amelyet Hódmezővásárhely épít fel Mezőváriban. Az elhatározás azután született meg a hódmezővásárhelyi közgyűlésben, hogy egy küldöttség négymillió forintos adományt vitt el Mezőváriba. Az ott látott állapotok arra sarkallták őket, hogy új óvodát építsenek a településen. Ahogy arról már korábban beszámoltunk, Hódmezővásárhely önkormányzata indította a kezdeményezést, amelyhez helyi cégek és magányszemélyek is kapcsolódtak.

Hódmezővásárhely támogatásával épül új óvoda Mezőváriban

2015. szeptember 28., címkék: református oktatás, hódmezővásárhely, kárpátaljai egyházkerület, Kárpátalja, kárpátalja, mezővári

Erről írt alá együttműködési előszerződést a magyar város, az ukrajnai Beregszász járásban található település és a Kárpátaljai Református Egyházkerület. A közadakozásból megvalósuló beruházás a határon túli falu történetének egyik legnagyobb támogatása.

A reformáció egyik kincse

2012. október 16., címkék: reformátusok lapja, hódmezővásárhely, reformáció

A reformáció nyomai után kutatva a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium könyvtárában páratlan kincsekre bukkanunk.

Új tömlő Vásárhelyen

2012. október 16., címkék: hódmezővásárhely, Október a Reformáció hónapja, október a reformáció hónapja, reformátusok lapja

Hódmezővásárhelyen jártunk, ahol a reformáció hónapjára megújult a városközpont ősi temploma, hogy a gyülekezet új felnőtt tagjai az ünnephez kapcsolódóan már itt mondhassák el konfirmációi fogadalmukat.