Indonézek és magyarok tanácskoztak a vallásközi párbeszédről

2010. május 26., címkék: fabiny tamás, tóth károly, Háttér, evangélikus egyház, Fabiny Tamás, vallásközi konferencia, vallási tolerancia, bölcskei gusztáv, gödöllő, karasszon istván

Indonéz kezdeményezésre, evangélikus segítséggel szerveződött az a konferencia, amelyet kedden tartottak Gödöllőn. Az Első Indonéz-Magyar Vallásközi Párbeszéd Konferencián felszólalt Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök, az MRE Zsinatának lelkészi elnöke, részt vett több magyarországi és indonéz vallási vezető, de a délkelet-ázsiai ország több magas rangú kormánytisztviselője is.